al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sekretariat@sp58katowice.pl
rodo   vulcan         bip logo

Rekrutacja 2024/2025 - zarządzenia i terminy naboru.

Zapraszamy do naszej szkoły. Czekamy na Was :)

Tablica informacyjna. Dofinansowanie w SP 58.

Rządowe programy realizowane w szkole.

Współpraca miasta Katowice z organizacją UNICEF.

Programy i projekty realizowane w naszej szkole.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły. Oferty szkół.

Poznaję - planuję - wybieram. Mapa karier.

"afazJA - możeMY", "WychodziMY poza schemaTY"

Innowacje nauczycieli - inkubator Popojutrze 2.0.

Szkolni koordynatorzy:

Zespół pod przewodnictwem mgr Zofii Nowak

pdf Zadania szkolnego koordynatora SPZ

Zobacz link

dzień bez tytoniu 2024

W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia zaprasza młodych ludzi do zabrania głosu w sprawie drapieżnych taktyk marketingu wyrobów tytoniowych. Branża tytoniowa osiąga ogromne zyski poprzez uzależnianie młodych ludzi od swoich wyrobów. We wszystkich regionach świata dzieci używają e-papierosów częściej niż dorośli, szacuje się, że na całym świecie tytoń pali 37 milionów młodych ludzi w wieku 13–15 lat.

Zespół SPZ

W naszej szkole odbył się Tydzień Dobrych Manier w ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie, podczas którego uczniowie wzięli udział w zajęciach dotyczących savoir-vivre'u, również wobec osób niepełnosprawnych. Był także challenge, który polegał na kolekcjonowaniu dobrych postaw i zachowań. Uczniowie zapoznali się też z zagadnieniem dobrego wychowania na gazetce w holu szkoły oraz zrobili wesołe buźki na pamiątkę :).
Zespół SPZ
TydzienDobrychManier V2024

kleszcze

szczepienia 1

szczepienia 2

Program szczepien ochronnych.

XXBezpieczna droga    Wiecie, co Ryś robił w naszej szkole w środę ? Nie? To już Was informujemy! 😃
24 kwietnia Ryś z naszymi profilaktykami wziął udział w kolejnej już XX edycji konkursu z wiedzy o ruchu drogowym BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY, czuwając nad prawidłowym przebiegiem konkursu. 👮‍♀️👮‍♀️😺📝 Strażniczki zaangażowały się również w jego organizację, poprzez zorganizowanie pluszowego miasteczka ruchu drogowego, aby przypomnieć dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Partnerami w konkursie byli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce Małej, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach oraz dzielnicowy z Komisariatu VII Policji w Katowicach, którzy nie tylko przygotowywali zadania dla najmłodszych, ale przede wszystkim zapewnili uczestnikom atrakcje, prezentując sprzęt używany podczas akcji ratowniczych.
Rywalizacja była zacięta. Ostatecznie na podium stanęli:
I miejsce - uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 53 w Katowicach
II miejsce - uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 w Katowicach, tj. Szkoła Podstawowa nr 51
III miejsce - uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Katowicach, tj. Szkoła Podstawowa nr 47.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami:

pdf Informacja nt. szczepień p/HPV

pdf Prezentacja dla rodziców

Afazja

YouTube Sport

Odwiedzający

W tym tygodniuW tym tygodniu9673
W tym miesiącuW tym miesiącu77257
OgółemOgółem7396370

Właśnie teraz

Odwiedza nas 288 gości oraz 0 użytkowników.