| Aleja Bolesława Krzywoustego 11, 40-870 Katowice 32 254 36 79 sekretariat@sp58katowice.pl |
Rekrutacja 2025/2026 - obwód szkoły i terminy naboru.
Informujemy, że listy na półkolonie zostaną zamknięte w dniu 24.06.2026 o godz. 12:00.
W sprawach związanych z półkoloniami należy kontaktować się z kierownikami turnusów poprzez dziennik elektroniczny Vulcan:
Turnus I i VI Pan Aleksander Skrzyś
Turnus II i III Pani Katarzyna Wyrobek-Rak
Turnus IV i V Pani Marietta Krawiec
Psycholodzy i psychoterapeuci ze specjalistycznej poradni Strefa Zmiany (prowadzonej przez Śląskie Centrum Profilaktyki i Psychoterapii) dyżurują w celu odbycia rozmowy z osobami znajdującymi się w różnorakich kryzysach psychicznych. Są to specjaliści przygotowani również do udzielania pomocy psychologicznej dzieciom i młodzieży.
Dyżury pełnione są od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 24.00.
Numery 📞Telefonu Zaufania to: 577 435 970 oraz 575 916 832.
Życzymy Wam słonecznego i bezpiecznego wypoczynku.
Wystartował nabór do IV edycji Katowickiego Diamentu Edukacyjnego – prestiżowej nagrody przyznawanej przez Prezydenta Miasta Katowice Rektora Uniwersytet Śląskiego w Katowicach. Inicjatywa ma na celu wyróżnienie najbardziej utalentowanych i zaangażowanych uczennic oraz uczniów, którzy osiągają ponadprzeciętne wyniki w nauce, działalności społecznej, kulturalnej, sportowej lub zawodowej.
O nagrodę mogą ubiegać się uczennice i uczniowie zamieszkali w Katowice, którzy w roku szkolnym 2025/2026 pobierali naukę w publicznych lub niepublicznych szkołach zlokalizowanych na terenie miasta.
Wnioski można składać w jednej z siedmiu kategorii tematycznych, obejmujących różnorodne obszary aktywności i osiągnięć młodych mieszkańców Katowic:
O naszych inicjatywach 🧗i sukcesach 🎉piszemy na bieżąco na szkolnej stronie internetowej nie tylko w Aktualnościach. Zachęcamy do czytania artykułów:
2025/2026 - dyplomy, podziękowania, certyfikaty
Osiągnięcia uczniów w konkursach zewnętrznych - 2025/2026
Wyniki konkursów szkolnych 2025/2026,
ponieważ 👉Z uczniem i dla niego - dzieje się. 💪
Magdalena Bilińska
Podczas kolejnej edycji wydarzenia będziemy czytać arcydzieło polskiej literatury romantycznej.
Magdalena Bilińska
W naszej szkole 22 czerwca odbył się Dzień Bez Plecaka, który jak co roku wywołał mnóstwo uśmiechu i pozytywnej energii. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością, przynosząc swoje przybory szkolne w najróżniejszych, często zaskakujących zamiennikach. Na szkolnych korytarzach można było zobaczyć m. in.: taczkę, kask, walizki, torby sportowe, kosze, pokrowce, lodówki, a także wiele innych kreatywnych rozwiązań.
Wydarzenie pokazało, że wyobraźnia naszych uczniów jest nieograniczona, a wspólna zabawa potrafi zintegrować całą społeczność szkolną.
Dziękujemy wszystkim za udział i fantastyczne pomysły. 😀
Opiekunowie SU i MSU
23 czerwca w naszej szkole odbyła się 🗨️debata uczniowska💬 poświęcona najważniejszym sprawom życia szkolnego. Uczniowie aktywnie zabierali głos, przedstawiali własne opinie i argumenty oraz wspólnie szukali najlepszych rozwiązań. Wydarzenie stało się okazją do rozwijania umiejętności dialogu, współpracy i odpowiedzialności za szkolną społeczność.
Wnioski wypracowane podczas debaty zostały przekazane na ręce Pana Dyrektora.
Opiekunowie SU
Klasa 6d odwiedziła dworzec, sprawdziła odjazdy i obliczyła trasę do Częstochowy, a potem wraz z 6c wyskoczyła do parku. Przy pięknej pogodzie był czas na gry, zabawy, lody i pizzę. Ogród japoński dostarczył nam pięknych wrażeń a szumiąca woda uspokoiła nerwy:).
JG