Rekrutacja do klas pierwszych. зарахування.

Zapraszamy do naszej szkoły. Czekamy na Was :)

Tablica informacyjna. Rządowe programy realizowane w szkole.

Informacje nt. programów.

Zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa.

Dbam o siebie i innych. Procedura zw. z COVID-19.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły. Oferty szkół.

Poznaję - planuję - wybieram. Mapa karier.

Pracujemy z dziećmi z afazją wg innowacji naszych nauczycieli.

"afazJA - możeMY" - inkubator Popojutrze 2.0.

POMOC PEDAGOGICZNO-PSYCHOLOGICZNA W NASZEJ SZKOLE

Procedura organizowania pomocy psychologiczno-pedagogicznej

Substancje psychoaktywne wśród uczniów. Profilaktyka

Skutki prawne związane z naruszeniem przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii

Gdzie szukać pomocy?

--------------------------

Prośba o wydanie opinii dostępna w artykule Wzory pism.

GODZINY PRACY W GABINECIE POMOCY PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ
od 19 września 2022 r.

Specjalista

PSYCHOLOG
mgr Karolina Golemiec

PEDAGOG SPECJALNY
mgr Agnieszka Łagódka

PEDAGOG
mgr Bożena Pastwa

Kliknij

---------------------------------------------------------------------

Jak uczyć się efektywnie?

Techniki nauki to cykl edukacyjny, który powstał we współpracy Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Tematami programów są porady w zakresie planowania i organizacji czasu czy nauki języków obcych.

Cykl edukacyjny Techniki nauki to w sumie 33 odcinki. Może i Ty zajdziesz coś dla siebie? Przejdź na stronę projektu i znajdź interesujące Cię filmy edukacyjne.

Psycholog, pedagog szkolny

---------------------------------------------------------------------

Działania w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej realizowane w naszej szkole mają na celu, zgodnie z Programem Wychowawczo-Profilaktycznym Szkoły, szeroko pojęte:

wsparcie, poradnictwo i pomoc wychowawczo-terapeutyczną.

W zespole pomocy psychologiczno-pedagogicznej m.in.:

1. Prowadzimy działania diagnostyczne i rozpoznajemy indywidualne potrzeby rozwojowe i edukacyjne uczniów.
  2. Prowadzimy różnorodne działania (zajęcia terapeutyczne, zajęcia wychowawcze, indywidualne konsultacje, porady dla uczniów i rodziców) mające na celu pomoc w przypadku zaburzeń rozwojowych, trudności w nauce, trudności wychowawczych, indywidualnych problemów szkolnych lub życiowych.
  3. Wspieramy uczniów uzdolnionych, pomagamy w ukierunkowaniu ich drogi szkolnej.
  4. Tworzymy model systemowej pomocy we współpracy z nauczycielami w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i dydaktycznych.
  5. Współpracujemy z instytucjami wspomagającymi pracę szkoły (m.in. poradnie psychologiczno-pedagogiczne, policja, straż miejska, ośrodki pomocy społecznej, sądy, kuratorzy nieletnich) w zakresie zapobiegania trudnościom, wspomagania w rozwiązywaniu problemów, ukierunkowania wsparcia rodziny.
  6. Udzielamy pomocy rodzicom w różnorodnych trudnościach wychowawczych i edukacyjnych ich dzieci.
  7. Udzielamy pomocy materialnej w zakresie stypendiów i wyprawki szkolnej: Pomoc materialna
  8. Udzielamy porad i konsultacji w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów (zajęcia, warsztaty, konsultacje).

Sprawozdanie z realizacji działań z zakresu preorientacji zawodowej w roku szkolnym 2016/2017