al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sekretariat@sp58katowice.pl  
rodo   vulcan         bip logo  

Rekrutacja 2024/2025 - zarządzenia i terminy naboru.

Zapraszamy do naszej szkoły. Czekamy na Was :)

Tablica informacyjna. Dofinansowanie w SP 58.

Rządowe programy realizowane w szkole.

Współpraca miasta Katowice z organizacją UNICEF.

Programy i projekty realizowane w naszej szkole.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły. Oferty szkół.

Poznaję - planuję - wybieram. Mapa karier.

"afazJA - możeMY", "WychodziMY poza schemaTY"

Innowacje nauczycieli - inkubator Popojutrze 2.0.

     W sloneczny, jesienny, sobotni poranek wybraliśmy się do salki zabaw Hopsa. Spędziliśmy tam bardzo aktywnie czas. Pogoda nam dopisała, więc udało nam się odbyć jesienny spacer alejkami Parku Śląskiego. Musimy powtórzyć taką wycieczkę - wszyscy  uczestnicy baardzo zadowoleni 🥰.
Zdjęcia mozna zobaczyć w naszej Galerii.

Ewelina Darul 

  2 listopada ruszyliśmy na wyprawę w tematyce kolejek. Odwiedziliśmy "Kolejkowo" w Gliwicach, gdzie podczas warsztatów poznaliśmy zasady bezpieczeństwa m.in. podczas burzy czy użytkowania urządzeń gazowych. Wykonaliśmy także własne modele pojazdów i budynków. Następnie udaliśmy się do jedynej w Polsce restauracji, gdzie napoje do stolików dowożone są pociągami. Humory nam dopisały, tak jak pogoda :).
Zapraszamy do Galerii.

P. Kukułka, M. Marcinkowska-Baran 

     27 października w naszej szkole odbyło się "Popołudnie z planszówkami". W spotkaniu udział wzięło 20 osób z klas IV-VIII. Pograliśmy w "Państwa - Miasta", "Warcaby", "Szachy" i wiele innych mniej lub bardziej znanych gier. Bardzo miło spędziliśmy to popołudnie, grając w gry i przegryzając przyniesione przekąski 😉. Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.

Ewelina Darul, Aleksandra Kubis-Szlachta

Jesienna sobota w Krakowie była cudowna!!!

W ramach zajęć UNICEFu wybraliśmy się w sobotę 28 października do królewskiego Miasta Kraków. Nasz pobyt zaczęliśmy od przejścia Drogą Królewską. Droga Królewska to najważniejszy szlak Krakowa. Trasa prowadzi od Barbakanu, przez ul. Floriańską, Rynek Główny i Grodzką na Wzgórze Wawelskie. Podążając Drogą Królewską podziwialiśmy najważniejsze zabytki - Bramę Floriańską, Sukiennice, wieżę ratuszową, Wawel. Zabytki te zachwycają zawsze i o każdej porze roku.

Sprawdziliśmy również co słychać u smoka wawelskiego. Po krótkiej przerwie udaliśmy się do Muzeum Przyrodniczego. Jest to miejsce niezwykle!

W samym centrum Krakowa można podziwiać las tropikalny, znajduje się tu również JEDYNY (!) na świecie egzemplarz nosorożca włochatego z Staruni, nosorozec.pngjest  bardzo dużo leśnych zwierząt z którymi można stanąć oko w oko. Kolejne ekspozycje to kości mamuta, szkielet niedźwiedzia jaskiniowego, szkielet anakondy (wow!), skamieniałości, niezliczone muszle oraz wystawa akwarystyczna i wiele innych atrakcji.

Na zakończenie trochę zmieniliśmy legendę, bo tym razem to nie smok, a krokodyl pożarł gęśsmile w Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii i udziału w kolejnej wycieczce.

A.Brzezina i B.Ogorek

W sobotę chętni uczniowie wybrali się na wycieczkę do Planetarium na seans "Kometa nad szwajcarską doliną". Mieliśmy przy okazji piękny jesienny spacer, pozbieraliśmy kolorowe liście i zakończyliśmy nasz wypad słodkim deserem. Pogoda nam dopisała tego dnia! Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.

Ewelina Darul, Aleksandra Kubis-Szlachta

     19 czerwca uczniowie, świętując Dzień Sportu, witali również wakacje. Towarzyszyła nam piękna pogoda i wiele atrakcji. Po zawodach pływackich i biegowych przyszedł czas na malowanie buź i skręcane balonowe zwierzęta i kwiaty. Uśmiechy nie schodziły z twarzy dzieci.

Życzymy wszystkim udanych, pełnych radości i przede wszystkich bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

Patrycja Kukułka 

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

Afazja

YouTube Sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

Rekrutacja

Mapa witryny

Odwiedzający

7283219
DzisiajDzisiaj2314
WczorajWczoraj4000
W tym tygodniuW tym tygodniu18018
W tym miesiącuW tym miesiącu60264
OgółemOgółem7283219

Właśnie teraz

Odwiedza nas 649 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie