W sloneczny, jesienny, sobotni poranek wybraliśmy się do salki zabaw Hopsa. Spędziliśmy tam bardzo aktywnie czas. Pogoda nam dopisała, więc udało nam się odbyć jesienny spacer alejkami Parku Śląskiego. Musimy powtórzyć taką wycieczkę - wszyscy  uczestnicy baardzo zadowoleni 🥰.
Zdjęcia mozna zobaczyć w naszej Galerii.

Ewelina Darul

2 listopada ruszyliśmy na wyprawę w tematyce kolejek. Odwiedziliśmy "Kolejkowo" w Gliwicach, gdzie podczas warsztatów poznaliśmy zasady bezpieczeństwa m.in. podczas burzy czy użytkowania urządzeń gazowych. Wykonaliśmy także własne modele pojazdów i budynków. Następnie udaliśmy się do jedynej w Polsce restauracji, gdzie napoje do stolików dowożone są pociągami. Humory nam dopisały, tak jak pogoda :).
Zapraszamy do Galerii.

P. Kukułka, M. Marcinkowska-Baran

27 października w naszej szkole odbyło się "Popołudnie z planszówkami". W spotkaniu udział wzięło 20 osób z klas IV-VIII. Pograliśmy w "Państwa - Miasta", "Warcaby", "Szachy" i wiele innych mniej lub bardziej znanych gier. Bardzo miło spędziliśmy to popołudnie, grając w gry i przegryzając przyniesione przekąski 😉. Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.

Ewelina Darul, Aleksandra Kubis-Szlachta

Jesienna sobota w Krakowie była cudowna!!!

W ramach zajęć UNICEFu wybraliśmy się w sobotę 28 października do królewskiego Miasta Kraków. Nasz pobyt zaczęliśmy od przejścia Drogą Królewską. Droga Królewska to najważniejszy szlak Krakowa. Trasa prowadzi od Barbakanu, przez ul. Floriańską, Rynek Główny i Grodzką na Wzgórze Wawelskie. Podążając Drogą Królewską podziwialiśmy najważniejsze zabytki - Bramę Floriańską, Sukiennice, wieżę ratuszową, Wawel. Zabytki te zachwycają zawsze i o każdej porze roku.

Sprawdziliśmy również co słychać u smoka wawelskiego. Po krótkiej przerwie udaliśmy się do Muzeum Przyrodniczego. Jest to miejsce niezwykle!

W samym centrum Krakowa można podziwiać las tropikalny, znajduje się tu również JEDYNY (!) na świecie egzemplarz nosorożca włochatego z Staruni, nosorozec.pngjest  bardzo dużo leśnych zwierząt z którymi można stanąć oko w oko. Kolejne ekspozycje to kości mamuta, szkielet niedźwiedzia jaskiniowego, szkielet anakondy (wow!), skamieniałości, niezliczone muszle oraz wystawa akwarystyczna i wiele innych atrakcji.

Na zakończenie trochę zmieniliśmy legendę, bo tym razem to nie smok, a krokodyl pożarł gęśsmile w Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii i udziału w kolejnej wycieczce.

A.Brzezina i B.Ogorek

W sobotę chętni uczniowie wybrali się na wycieczkę do Planetarium na seans "Kometa nad szwajcarską doliną". Mieliśmy przy okazji piękny jesienny spacer, pozbieraliśmy kolorowe liście i zakończyliśmy nasz wypad słodkim deserem. Pogoda nam dopisała tego dnia! Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.

Ewelina Darul, Aleksandra Kubis-Szlachta

19 czerwca uczniowie, świętując Dzień Sportu, witali również wakacje. Towarzyszyła nam piękna pogoda i wiele atrakcji. Po zawodach pływackich i biegowych przyszedł czas na malowanie buź i skręcane balonowe zwierzęta i kwiaty. Uśmiechy nie schodziły z twarzy dzieci.

Życzymy wszystkim udanych, pełnych radości i przede wszystkich bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

Patrycja Kukułka