Wracamy do siebie. Akcja RELACJA. Czekamy na Was :)

Wracamy do szkoły. Odnowimy nasze relacje.

Zakończyła się rekrutacja do klas pierwszych.

Terminy rekrutacji. Ważne informacje.

Zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa.

Dbam o siebie i innych. Procedura zw. z COVID-19.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły. Oferty szkół.

Poznaję - planuję - wybieram. Mapa karier.

1. okres

Dnia Załęża: Paweł Surman - I miejsce, Łukasz Kucz - III miejsce.

FINAŁ KATOWICKIEJ WIELKIEJ LIGI CZYTELNIKÓW

29  marca 2021 roku odbył się pojedynek o wejście do etapu powiatowego uczestników tegorocznej edycji Katowickiej Wielkiej Ligi Czytelników. Żeby znaleźć się w gronie wybranych trzeba było najpierw przez 5 miesięcy przeczytać 10 książek i rozwiązać do nich testy. Następnie uczniowie pisali testy kwalifikacyjne, które wyłoniły Mistrzów Szkoły.

Laureaci etapu szkolnego musieli przeczytać książki Marty Kisiel „Małe Licho i tajemnica Niebożątka” i Pawła Beręsewicza „Szeptane”.

11 maja 2021 roku odbył się Finał Konkursu „Katowicka Wielka Liga Czytelników” – Mistrzostwa Powiatu.

Nasi uczniowie w składzie:
- Hania Szlachta 3a, Marysia Świerczyńska i Tomek Brom z 4a uzyskali tytuł MISTRZA POWIATU
- Magda Darul 6a, Jagoda Suchecka 6b i Maciek Darul 7b uzyskali tytuł II WICEMISTRZA POWIATU

Naszym Mistrzom gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu już w nowym roku szkolnym.

Szkolny koordynator
Aleksandra Kubis-Szlachta

2. okres

• Sukces naszej uczennicy

Miło nam poinformować, że uczennica oddziału 3b Hanna Szlachta zajęła III miejsce w Miejskim Konkursie Profilaktycznym RAZEM RAŹNIEJ ,,Bądźmy razem w nauce i zabawie" zrealizowanego w ramach programu Bezpieczne dziecko - przyjaciel Sznupka.

HSz VI2021

Serdecznie gratulujemy

• Daniel Filewicz 8a otrzymał wyróżnienie w Międzyszkolnym konkursie wiedzy o przepisach ruchu drogowego pt. "Pierwsza Jazda".
  • W wojewódzkim konkursie historyczno-plastycznym pt. "Sukienka dla Maryi i Jej Syna" Jagoda Gorzela z 2a zajęła III miejsce, a Laura Gorzela z 4a otrzymała wyróżnienie.
  • Wyniki Ogólnopolskiej AKCJI SKO: Test wiedzy SKO

W ramach "Konkurs dla szkół i nauczycieli SKO", nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji sprawdzających wiedzę na temat oszczędzania. Aż 14 oddziałów wzięło udział w teście wiedzy SKO. Dyplomy uczestnictwa otrzymują wszystkie oddziały. Wyróżnienia wraz z upominkami otrzymują najaktywniejsze oddziały: 1a, 1c, 2a, 4b, 4c, 5a, 6a.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w akcji!

Opiekunowie SKO: Emilia Kaczoch

• Wyniki konkursu KANGUR MATEMATYCZNY 2021

W tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu Kangur Matematyczny wyróżnienie zdobyli: Filip Kuźmiński (2b) oraz Artur Świątkowski (3a). Serdecznie gratulujemy wyniku oraz życzymy dalszych matematycznych sukcesów ;)

Karolina Walaszczyk-Szkutnik

• Nasza szkołą zajęłą II miejsce w Konkursie Miejskim dla świetlic szkolnych „Bajkowy Świat Europy” 2021.

1. okres

• Marysia, Mikołaj i Tomek (drużyna z 4a) zdobyli w lutym 2021 r. wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie „Na tropach bohaterów baśni – baśnie polskie”.
  • 9 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII edycji konkursu nauk przyrodniczych "Świetlik". Konkurs ten popularyzuje nauki przyrodnicze wśród uczniów szkoły podstawowej. Wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania, a najlepsi otrzymają nagrody główne: Jagoda G. i Laura G. oraz Hanna Sz.

• Zajęliśmy I miejsce w ogólnopolskim programie "Pomarańczowa Siła" ING. Więcej w artykule Pomarańczowa Siła.
  • Z przyjemnością informuję, że uczeń oddziału 8b Artur Skóra został laureatem XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Antologia Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej”.

Gratulujemy!

Zofia Błońska

W marcu wzięliśmy udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 164 w Krakowie:
„Zakładka SKO”
Jak wiemy, zakładek było bardzo dużo, ale udało się i uczniowie naszej szkoły otrzymali wyróżnienia oraz upominki. Dziękujemy i czekamy na kolejne konkursy!
Wyróżnienia otrzymują: Alicja Operhalska 3a, Maciej Kulczak-Niernsee 3a, Milena Rybak 3a.
Drobne upominki w etapie szkolnym otrzymują wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie! 😊

SKO III2021

Opiekunowie SKO

Nasza uczennica Laura Rusecka z 7a wzięła udział
w V Międzynarodowym Konkursie Językowo-Plastycznym "MY TOWN".

Pięknie narysowała oraz opisała po angielsku miejsca w Katowicach. Prócz tego, jedna część pracy była poświęcona gwarze śląskiej. Na konkurs wpłynęło 121 prac z 55 szkół z Polski i z zagranicy. Laura w swojej kategorii wiekowej otrzymała III nagrodę. Jesteśmy z niej bardzo dumni, ogromnie cieszymy się z jej sukcesu i przypominamy, że Laura jest również laureatką wojewódzkiego konkursu dziennikarskiego.

LR1  LR2  LR3

JG