• Jasełka szkolne

• Ślubowanie Pierwszoklasistów

Pasowanie

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Rozpoczęła się rekrutacja. Zapraszamy.

Terminy rekrutacji. Ważne informacje.

Informacje i zasady bezpieczeństwa.

Bezpieczny powrót do szkoły.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły.

Poznaję - planuję - wybieram.

Zobacz, przeczytaj, ucz się z nami.

Zapraszamy na Dzień Otwarty online 16 marca br.

W marcu wzięliśmy udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 164 w Krakowie:
„Zakładka SKO”
Jak wiemy, zakładek było bardzo dużo, ale udało się i uczniowie naszej szkoły otrzymali wyróżnienia oraz upominki. Dziękujemy i czekamy na kolejne konkursy!
Wyróżnienia otrzymują: Alicja Operhalska 3a, Maciej Kulczak-Niernsee 3a, Milena Rybak 3a.
Drobne upominki w etapie szkolnym otrzymują wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie! 😊

SKO III2021

Opiekunowie SKO

Nasza uczennica Laura Rusecka z 7a wzięła udział
w V Międzynarodowym Konkursie Językowo-Plastycznym "MY TOWN".

Pięknie narysowała oraz opisała po angielsku miejsca w Katowicach. Prócz tego, jedna część pracy była poświęcona gwarze śląskiej. Na konkurs wpłynęło 121 prac z 55 szkół z Polski i z zagranicy. Laura w swojej kategorii wiekowej otrzymała III nagrodę. Jesteśmy z niej bardzo dumni, ogromnie cieszymy się z jej sukcesu i przypominamy, że Laura jest również laureatką wojewódzkiego konkursu dziennikarskiego.

LR1  LR2  LR3

JG

:)

2. okres

• Nasza szkołą zajęłą II miejsce w Konkursie Miejskim dla świetlic szkolnych „Bajkowy Świat Europy” 2021.

1. okres

• Marysia, Mikołaj i Tomek (drużyna z 4a) zdobyli w lutym 2021 r. wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie „Na tropach bohaterów baśni – baśnie polskie”.
  • 9 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII edycji konkursu nauk przyrodniczych "Świetlik". Konkurs ten popularyzuje nauki przyrodnicze wśród uczniów szkoły podstawowej. Wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania, a najlepsi otrzymają nagrody główne: Jagoda G. i Laura G. oraz Hanna Sz.

• Zajęliśmy I miejsce w ogólnopolskim programie "Pomarańczowa Siła" ING. Więcej w artykule Pomarańczowa Siła.
  • Z przyjemnością informuję, że uczeń oddziału 8b Artur Skóra został laureatem XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Antologia Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej”.

Gratulujemy!

Zofia Błońska

sp58 logo pr 05

sp58 logo pr 01

Laureat "Antologii Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej"

XVAntologia CM 5 listopada 2018 roku w "Teatrze Nowym" w Zabrzu odbył się XV Wernisaż Poetycki będący podsumowaniem kolejnej edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego dla szkół podstawowych i średnich zorganizowanego pod Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrze. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 30 z Zabrza, a współorganizatorem - Wydział Oświaty UM w Zabrzu. W konkursie wzięli udział uczniowie z około 140 szkół.
Spośród ponad 2500 utworów wyłoniono ponad 130 laureatów.
Tym milej powiadomić Państwa, że jednym z nagrodzonych został uczeń naszej szkoły -
Cezary Miłaszewski z III b gimnazjum.