Rozpoczęła się rekrutacja do klas pierwszych.

Zapraszamy do naszej szkoły. Czekamy na Was :)

Tablica informacyjna. Rządowe programy realizowane w szkole.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami.

Zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa.

Dbam o siebie i innych. Procedura zw. z COVID-19.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły. Oferty szkół.

Poznaję - planuję - wybieram. Mapa karier.

2. okres

Apolonia Falkowska
zajęła drugie miejsce
w I Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Ojczyzno moja”

Konkurs odbył się w Centrum Kulturalno-Sportowym „Łabędź” w Gliwicach. Uczniowie klas ósmych recytowali wybrany przez siebie fragment „Pana Tadeusza”. Koncert Jankiela recytowany przez Polę był wyjątkowy. I opanowanie pamięciowe, i odpowiednio tempo mówienia wraz z modulacją głosu, i dykcja, i ogólny wyraz artystyczny uplasowały naszą uczennicę na II miejscu.

Pola V2022

Gratulacje!
Elżbieta Varżagolis

Baranek w wierszu

Laura z 5a znowu na podium! Wiersz o baranku wielkanocnym dał jej 2. miejsce w wojewódzkim konkursie  literacko-plastycznym „Baranek Wielkiej Nocy Zmartwychwstania – historia wierszem napisana, oczami dziecka namalowana".

Gratulujemy!

Laura 2022

--------------

Drużyna drugoklasistów z naszej szkoł zajęłą III miejsce w miejskim konkursie „Bezpieczna droga do szkoły”.

--------------

Laura z 5a wzięła udział w wojewódzkim konkursie plastycznym "Święte kobiety z różnych stron świata" i zajęła III miejsce, rysując Joannę d'Arc.

Gratulujemy!

konkurs kobiety

--------------

Dobrusia Łazaj, Mikołaj Chorębała i Tomek Brom - drużyna z 5a - otrzymali I wyróżnienie w międzyszkolnym XXI Turnieju o Puchar Dyrektora SP1 w Katowicach pt. „Na tropach bohaterów baśni - baśnie z różnych szuflad”.

Gratulujemy smile2

1. okres

Uczennica 5b Julia Śpiewak została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego
dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych
– XVIII Antologia Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej
organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 30 w Zabrzu. Swój wiersz pt. „Moja Wiosna” wysłała w maju br.
Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Fundacja Wisławy Szymborskiej w Krakowie, Marszałek Województwa Śląskiego i Prezydent Miasta Zabrza.
Partnerami Konkursu są: Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu.
Recenzentem tegorocznego tomu był Michał Żebrowski.

Antologia Julia  antologia2021

Konkurs Miejski "Bajkowy Świat Europy" - II miejsce SP 58 w Katowicach

Konkurs międzyszkolny "Magiczne wiersze" - II miejsce SP 58 w Katowicach

Dnia Załęża: Paweł Surman - I miejsce, Łukasz Kucz - III miejsce.