| Aleja Bolesława Krzywoustego 11, 40-870 Katowice 32 254 36 79 sekretariat@sp58katowice.pl |
Rekrutacja 2025/2026 - obwód szkoły i terminy naboru.
6 grudnia odwiedził nas św. Mikołaj! Przyniósł mnóstwo słodyczy i prezentów, ale co najważniejsze - swoją wizytą wprawił nas wszystkich w świąteczny nastrój i dobry humor :).
Aleksandra Robaszkiewicz
Dziś dotarły do nas Bierki XL. To pierwszy zakup dzięki Talenciakom Lidla. Od razu je wypróbowaliśmy. Dziękujemy.
Aleksandra Robaszkiewicz
HARMONOGRAM PŁATNOŚCI ZA OBIADY OD STYCZNIA 2024 DO WRZEŚNIA 2024 - dostępny też w zakładce "Stołówka"
OD 02.01.24 – 26.01.24 (29.01.24 – 09.02.24 - FERIE ZIMOWE)
OD 12.02.24 – 29.02.24
OD 01.03.24 - 27.03.24 (dni 28, 29.03.24 wolne od zajęć dydaktycznych, świetlica pełni dyżur)
OD 03.04.24 – 30.04.24 (dzień 02.04.23 wolne od zajęć dydaktycznych, świetlica pełni dyżur)
OD 06.05.24 – 29.05.24 (dni 14, 15, 16 maja egzaminy ósmoklasisty – dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych, świetlica pełni dyżur)
DNI 02.05.24 oraz 31.05.24 - dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych
OD 03.06.24 – 19.06.24 (20.06.24 – dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktycznych, świetlica pełni dyżur)
21.06.24 – zakończenie roku szkolnego
OD 03.09.24 – 30.09.24 (dzień 02.09.24 – rozpoczęcie roku szkolnego)
5 grudnia oddziały 4d, 5c i 7c wybrały się do filharmonii, aby posłuchać pięknej muzyki. Chór zaprezentował nam piosenki z filmów np. Akademii pana Kleksa, Lion King, Vaiana - Skarb Oceanu, ale nie było tylko filmowo, bo na koniec przygotowano dla nas wiązankę tradycyjnych kolęd.
JG
Drukarki 3d w naszej szkole cieszą się dużą popularnością. Wielu uczniów zachwyca się wydrukowanymi modelami, ale nie wszyscy wiedzą, jak przygotować model do druku. Dzięki wskazówkom nauczyciela uczeń oddziału 8d samodzielnie w domu opracował model, następnie w programie typu Slicer samodzielnie ustawił parametry druki i po kilku godzinach zobaczył efekty swojej pracy.
Zachęcam pozostałych uczniów do zmierzenia się z modelowaniem w programie https://www.tinkercad.com.
29 listopada 2023 r. odbyły się w naszej szkole pokazy szermiercze zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Zawisza” Katowice. Udział w nich wzięli zawodnicy klubu. Przedstawili podstawy szermierki, biały strój szermierczy oraz profesjonalny sprzęt – szpadę elektryczną oraz aparat szermierczy. Zaprezentowali także, pod okiem trenerek UKS „Zawisza” – Pani Angeliki Marszołek i Pani Magdaleny Wilk – technikę, podstawowe działania szermiercze oraz prawdziwą walkę. Uczniowie mieli okazję walczyć między sobą oraz spróbować swych sił w zabawie z wykorzystaniem specjalnej tablicy, która sprawdza refleks. Trenerka omówiła zalety szermierki i zachęciła do uprawiania tego pięknego sportu.
Ewa Kuczmik
Nasi uczniowie świetnie poradzili sobie na egzaminach ósmoklasisty w maju 2023 roku.
Gratulujemy! ![]()
|
Średnie wyniki procentowe |
Język polski |
Matematyka |
Język angielski |
|
Szkoła |
76 |
56 |
76 |
|
Powiat |
68 |
57 |
71 |
|
Województwo |
65 |
52 |
66 |
|
Kraj |
66 |
53 |
66 |
Dziś w naszej szkole było bardzo głośno i wesoło. Odbyła się zabawa andrzejkowa, w której udział wzięli wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej oraz uczęszczający na zajęcia świetlicowe. DJ i animatorzy rewelacyjnie zorganizowali nam czas. Była muzyka, tańce i bańki. Naszą imprezkę odwiedził szczególny gość - Minionek 😊. Zapraszamy do Galerii.
Ewelina Darul
KONWENCJA O PRAWACH DZIECKA
20 listopada to wyjątkowy dzień - rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Prawa dziecka są ważne dla naszej szkoły. W ramach akcji zostały stworzone klasowe drzewka z najważniejszymi prawami dzieci. Zdjęcia można zobaczyć poniżej i w Galerii.
„Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów.
Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.”
J.Korczak
Agnieszka Łagódka
Tydzień Życzliwości i Pozdrowień odbywał się w naszej szkole w dniach od 20.11. do 24.11.2023 r.
21.11.(wtorek) był dniem szczególnym, ponieważ wtedy obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dominującym kolorem wśród całej społeczności szkolnej był żółty, który podkreślał i wspierał ideę bycia życzliwym. Ponadto Zespół ds. Promocji Zdrowia przygotował scenariusze dla oddziałów klas 1-3 i 4-8. Nauczyciel zapoznawał uczniów z tematyką i historią Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień, prezentował filmiki tematyczne i je omawiano. Uczniowie odpowiadali na pytanie: „Co to znaczy być życzliwym?”. Każdy oddział przygotowywał na serduszkach 4 sentencje związane z życzliwością i ozdabiał je. Serduszka zostały zawieszone na drzewku przy sali nr 27 i na plakacie umieszczonym przy pokoju nauczycielskim. Można też było wykonać zdjęcie uśmiechających się dzieci i stworzyć oddziałową galerię życzliwych uśmiechów. Ponadto każde dziecko otrzymywało kartkę, na której zapisywało lub rysowało swój sposób na okazanie życzliwości. Bank życzliwych pomysłów ze wszystkich oddziałów został połączony w jedną księgę. Księgę Życzliwości przekazano do biblioteki. Korzystać z niej mogą wszyscy potrzebujący znaleźć receptę na bycie życzliwym.
Przez cały tydzień mogliśmy uczyć się, w jaki sposób wyrażać wdzięczność, która czyni nas miłymi i radosnymi osobami. Przecież każdemu byłoby miło, gdyby życzliwość stała się codziennością. Stanowi ona bowiem podstawę naszej pomyślnej przyszłości. Zdjęcia mozna zobaczyć w Galerii.
Najpiękniejszy uśmiech w 4d:

NIECH WIĘC ŻYCZLIWOŚC NIGDY NAS NIE OPUSZCZA!
Beata Sokołowska-Brodowy