al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

Rekrutacja do klas pierwszych. зарахування до перших класів.

Zapraszamy do naszej szkoły. Czekamy na Was :)

Tablica informacyjna. Rządowe programy realizowane w szkole.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami.

Zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa.

Dbam o siebie i innych. Procedura zw. z COVID-19.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły. Oferty szkół.

Poznaję - planuję - wybieram. Mapa karier.

O 10.15 odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 dla klas 4-8. Było również bardzo uroczyście, odśpiewano hymn państwowy i hymn szkoły. Nastąpiło przekazanie Sztandaru Szkoły przez ósmoklasistów na ręce młodszych kolegów oraz złożenie kwiatów przed tablicą pamiątkową ku czci patronki szkoły — Marii Dąbrowskiej.
Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która podkreśliła, jak bardzo jest dumna z uczniów naszej szkoły, którzy życzliwie przyjęli koleżanki i kolegów przybyłych z Ukrainy, pomogli im odnaleźć się w nowej, trudnej sytuacji. Były gratulacje dla absolwentów szkoły, podziękowania, życzenia dalszych sukcesów na nowej drodze. Jak napisał Andrzej Sapkowski: „ Coś się kończy, coś się zaczyna”. Później głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców, dziękując za lata współpracy i życząc wszystkiego najlepszego uczniom opuszczającym szkołę. Nie obyło się bez wzruszeń , jak zwykle przy pożegnaniach.
W dalszej części wręczano świadectwa z wyróżnieniem najlepszym uczniom, których było wielu.
Po części oficjalnej wystąpili zwycięzcy tegorocznego Przeglądu Małych Form Teatralnych, uczniowie 2a, z przedstawieniem pt. „Zamieszanie w krainie bajek”.
Gdy uroczystość zakończyła się, wszyscy zgromadzeni rozeszli się do klas, życząc sobie dużo słońca i udanego wypoczynku podczas wakacji.
Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.

Aleksandra Kościołek  

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny