O 10.15 odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 dla klas 4-8. Było również bardzo uroczyście, odśpiewano hymn państwowy i hymn szkoły. Nastąpiło przekazanie Sztandaru Szkoły przez ósmoklasistów na ręce młodszych kolegów oraz złożenie kwiatów przed tablicą pamiątkową ku czci patronki szkoły — Marii Dąbrowskiej.
Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która podkreśliła, jak bardzo jest dumna z uczniów naszej szkoły, którzy życzliwie przyjęli koleżanki i kolegów przybyłych z Ukrainy, pomogli im odnaleźć się w nowej, trudnej sytuacji. Były gratulacje dla absolwentów szkoły, podziękowania, życzenia dalszych sukcesów na nowej drodze. Jak napisał Andrzej Sapkowski: „ Coś się kończy, coś się zaczyna”. Później głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców, dziękując za lata współpracy i życząc wszystkiego najlepszego uczniom opuszczającym szkołę. Nie obyło się bez wzruszeń , jak zwykle przy pożegnaniach.
W dalszej części wręczano świadectwa z wyróżnieniem najlepszym uczniom, których było wielu.
Po części oficjalnej wystąpili zwycięzcy tegorocznego Przeglądu Małych Form Teatralnych, uczniowie 2a, z przedstawieniem pt. „Zamieszanie w krainie bajek”.
Gdy uroczystość zakończyła się, wszyscy zgromadzeni rozeszli się do klas, życząc sobie dużo słońca i udanego wypoczynku podczas wakacji.
Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.

Aleksandra Kościołek