al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sekretariat@sp58katowice.pl  
rodo   vulcan         bip logo  

Rekrutacja 2024/2025 - zarządzenia i terminy naboru.

Zapraszamy do naszej szkoły. Czekamy na Was :)

Tablica informacyjna. Dofinansowanie w SP 58.

Rządowe programy realizowane w szkole.

Współpraca miasta Katowice z organizacją UNICEF.

Programy i projekty realizowane w naszej szkole.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły. Oferty szkół.

Poznaję - planuję - wybieram. Mapa karier.

"afazJA - możeMY", "WychodziMY poza schemaTY"

Innowacje nauczycieli - inkubator Popojutrze 2.0.


Regulamin Samorządu Uczniowskiego    Ordynacja wyborcza

 

RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Szkoły Podstawowej nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach
Rok szkolny 2023/2024

Przewodniczący: Tomasz Brom 7a

Zastępca: Maja Bielat-Bolka 5b

Protokolant: Julia Klar 5a

Członkowie Samorządu Uczniowskiego:

  1. Natalia Rybak 4a
  2. Filip Ignatowicz 4b
  3. Anhelina Sofronenko 5b
  4. Laura Bilska 6a
  5. Natalia Janocha 6a
  6. Dorian Dubiel 6b
  7. Patryk Ziewiec 8a

Członkowie Małego Samorządu

Opiekunowie: 

mgr Aleksandra Robaszkiewicz, mgr Anna Guziak 

 

Informacje o wydarzeniach i bieżącej działalności SU są opisywane w "Aktualnościach".

 Plan oddziałów - II okres 2023/2024

pdf Klasy 1 - 3

pdf Klasy 4 - 6

pdf Klasy 7 - 8

 

Godziny lekcyjne         Przerwy dzwonek
Lekcja 0:      07.10 - 07.55 05
Lekcja 1:      08.00 - 08.45 10
Lekcja 2:      08.55 - 09.40 10
Lekcja 3:      09.50 - 10.35 10
Lekcja 4:      10.45 - 11.30 10
Lekcja 5:      11.40 - 12.25 20
Lekcja 6:      12.45 - 13.30  15
Lekcja 7:      13.45 - 14.30 05
Lekcja 8:      14.35 - 15.20

 

 

 


KLUBY

 KOŁA

Marzec 2024

2024 gazetka wielkanocna

Listopad 2023

2023 11

Październik 2023

2023 10

Luty 2024 

AUTOR: PAWEŁ BERĘSEWICZ
TYTUŁ: „TAJEMNICA CZŁOWIEKA Z BLIZNĄ”

TA KSIĄŻKA MÓWI O DWUNASTOLETNIM JAŚKU POSZUKUJĄCYM PRAWDY O BLIŹNIE SWOJEGO TATY. JASIEK STAWIA WIELE HIPOTEZ - POJEDYNKOWANIE, DZIAŁANIA SOLIDARNOŚCIOWE LUB KRADZIEŻ OBRAZU VAN GOGHA W HOLANDII. CHŁOPIEC DOSZEDŁ DO PRAWDY, ŻE BLIZNA JEGO TATY POWSTAŁA W WYNIKU UPADKU W USA. TA KSIĄŻKA MI SIĘ PODOBA ZE WZGLĘDU TAJEMNICĘ PODCZAS CZYTANIA.

ROBERT BRYCHSY 7C 

AUTOR: STUART GIBBS
TYTUŁ: „SZKOŁA SZPIEGÓW”

TO KSIĄŻKA MÓWI O DWUNASTOLETNIM BENJAMINIE RIPLEYU, KTÓRY MA WYJĄTKOWE UMIEJĘTNOŚCI MATEMATYCZNE. GDY DOSTAŁ SIĘ DO SZKOŁY SZPIEGÓW, NA POCZĄTKU NIE BYŁ MILE WIDZIANY. ZE  STARSZĄ KOLEŻANKĄ ERICĄ PRÓBOWALI ROZWIĄZAĆ ZAGADKĘ, KTO PODŁOŻYŁ POD SZKOŁĄ BOMBĘ.  MIELI RÓŻNE CIEKAWE PRZYGODY. OKAZAŁO SIĘ, ŻE TO KOLEGA BENA - MURRAY BYŁ ODPOWIEDZIALNY ZA ŁADUNEK. UDAŁO SIĘ JEDNAK UDAREMNIĆ JEGO WYBUCH. TA KSIĄŻKA  PODOBA MI SIĘ,  PONIEWAŻ SKRYWA TAJEMNICE O TYM, KTO JEST ODPOWIEDZIALNY ZA NIEBEZPIECZNĄ SYTUACJĘ.

ROBERT BRYCHSY 7C 

Adam Kay „Bardzo niesamowita medycyna”

Jest to książka mówiąca o metodach leczenia od starożytności. Opowiada również o życiu ludzi sprzed wieków. Ta książka bardzo mi się podobała, bo interesuje mnie medycyna.

Matylda Palka 6a 

Agnieszka Płoszaj „Czarci Młyn”

Książka opowiada o przygodach sióstr: Hani i Jagody, ich kolegi Piotrka oraz psa Julka. Przyjeżdżają oni na wakacje do babci Luizy. Tam poznają bliźniaków – Krzyśka i Ryska, którzy płatają psikusy wszystkim mieszkańcom, stając się postrachem okolicy.
Pewnego dnia przyjaciele poznają historię młynarza Jeremiego, który w wyniku nieszczęśliwej miłości do córki króla  Cyganów – Carmen, utopił się w bagnach i straszy w młynie, po jego śmierci nazwanym Czarcim.
Czy przyjaciołom uda się wyjaśnić, czy rzeczywiście w młynie straszy? Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, przeczytaj książkę.

Hanna Szlachta 6a 

Agnieszka Stelmaszyk „Zagadka purpurowej orchidei”

Bohaterami książki są Julia, Zuzanna, Tomek, Dominik i Daisy, którzy próbują rozwiązać zagadkę tajemniczych zaginięć swoich dorosłych przyjaciół, którzy podobnie jak oni, należą do Klubu Przyrodnika, dbającego o naturę i przetrwanie zagrożonych gatunków roślin i zwierząt.
Przyjaciele odkrywają, że zaginione osoby łączy jedno – dawno temu brali udział w tajnej operacji pod kryptonimem „Purpurowa Orchidea”, której celem było wyhodowanie i ochrona nasion bardzo rzadkiego gatunku orchidei, która kwitnie tylko nocą.
Czy uda się uwolnić zaginionych? Czy da się uratować nasiona purpurowej orchidei? O tym w książce…

Hanna Szlachta 6a 

Agnieszka Stelmaszyk „Klub Poszukiwaczy Przygód, Tajemnica starej kamienicy”

                Pewnego razu Tola dowiaduje się od swojej cioci, że w kamienicy, w której mieszka, dzieją się dziwne rzeczy. Jeden z sąsiadów umarł, a po pewnym czasie z jego mieszkania dochodzą tajemnicze odgłosy: kroki, dźwięk spadających przedmiotów oraz odgłosy remontu. Po wejściu do mieszkania okazuje się, że nic się w nim nie dzieje. Ciocia zaczyna się bać, że w mieszkaniu straszy duch pana Wiesława!
Czy tak jest rzeczywiście? I jaki związek ma z tym plotka, że na rynku aukcyjnym pojawiła się kolekcja zaginionych w czasie wojny dzieł sztuki? Przeczytaj, a dowiesz się…

Hanna Szlachta 6a 


Styczeń 2024 

Jennifer Lynn Barnes „The inheritance games”, t.1

    Główna bohaterka Avery Grambs w wieku 17 lat otrzymuje ogromną fortunę w spadku po nieznanym miliarderze.
    Dlaczego ona? Jakie zadania i niebezpieczeństwa ją czekają?  Przeczytaj, a dowiesz się.

Terry Pratchett „Zadziwiający kot Maurycy”
   Film pewnie obejrzeliście, ale zachęcam do przeczytania książki. Kot z ekipą szczurów oraz grajkiem kontra szczurze ZŁO. Warto przeczytać.

fanka twórczości T. Pratchetta Zofia Błońska 

Adam Bielecki i Dominik Szczepański „Spod zamarzniętych powiek”

    Adam Bielecki pochodzi z Tychów i jest jednym z najlepszych himalaistów na świcie Wiele razy wyruszał na długie i bardzo niebezpieczne wyprawy . Jako pierwszy zdobył zimą Gasherbrum I i Bread Peak. Książka opowiada o przygodach himalaisty  i jego ekipy na ośmiotysięcznikach.
    Zdecydowałam się przeczytać tę książkę po spotkaniu z Adamem Bieleckim na festiwalu podróżniczym w Wiśle. Zarówno spotkanie, jak i książka były niezwykle ciekawe.

Natalia Janocha  

Listopad 2023  

Alfred Szklarski „Tajemnicza wyprawa Tomka”

            Kto przeczytał o przygodach Tomka Wilmowskiego w Australii, ten wie, że nastolatek odbył jeszcze niejedną podróż. Polecam jeden z tomów serii. Tym razem na mroźnej Syberii nie chodzi tylko o przygodę, ale uwolnienie kuzyna. Warto przyczytać, bo ta książka nie tylko jest ciekawą przygodą, ale uczy polskiej historii.

Maciej Sokół, 6b  

Edmund Niziurski „Sposób na Alcybiadesa”

            Jak mówiła mama, zawsze uczniowie łobuzowali i kombinowali, by się nie uczyć. Czasem jednak dzięki temu naprawdę wiele się dowiadywali. Kombinując, przy okazji historia stała się mocną stroną Ciamciary i innych. Kim w książce był Alcybiades, czym SPONAA i NUPUM dowi się każdy, kto przeczyta. Polecam!

Dorian Dubiel, 6b 

Czerwiec 2023 

Katarzyna Berenika Miszczuk „Tajemnica domu w Bielinach”

            Książka opowiada historię rodzeństwa: Bogusi, Leszka, Tosi i Dąbrówki, którzy po rozwodzie rodziców przeprowadzają się z mamą z Warszawy do  małej wioski – Bielin.
           Dom ciotki, w którym mieli zamieszkać, okazuje się zaniedbany i zdewastowany, w dodatku dzieją się tam dziwne rzeczy: trawa skoszona jednego dnia, a następnym dniu jest tak samo wysoka, ktoś tłucze naczynia, wyrzuca z szuflad sztućce. Ciotka dzieci była szeptuchą, więc dzieci stwierdzają, że w domu mieszka jakiś duch i trzeba go się pozbyć. Ale jak?
            Poczytaj, a dowiesz się, jak zakończyła się historia domu w Bielinach.

 Hania Szlachta 5a

Alexandra Stewart „Everest. Edmund Hillary i Tenzing Norgay. Niesamowita historia”

            Książka opowiada o historii zdobywania najwyższej góry świata – Mount Everestu. Głównymi bohaterami są Edmund Hillary i Tenzing Norgay. Pierwszy urodził się w 1919 roku w Nowej Zelandii i od dziecka był  marzycielem. Tenzing natomiast urodził się w Tybecie w 1914 roku, a jego rodzina przeniosła się niebawem do Nepalu i zamieszkała w rejonie Kumbu.
            29 maja 1953 roku dokonali oni niezwykłego czynu i jako pierwsi ludzie w historii weszli na Dach Świata, czyli Mount Everest. O trudnej drodze i pokonywaniu wielu przeciwności opowiada właśnie ta książka.

 Natalia Janocha

 Kwiecień 2023 

Helena Dahlgren   „Star Stable – Opowieści z Jorvik”
Książka zawiera cztery historie opowiedziane przez cztery przyjaciółki. Najbardziej podobała mi się historia opowiedziana przez Alex. Rozgrywa się ona w wigilię Bożego Narodzenia.
Alex nie potrafi porozumieć się ze swoją mamą i wyprowadza się z domu do jednego z domków gościnnych przy stajni w Jorvik. Czuje się jednak samotna i tęskni za rodziną. W wigilię znajduje w stajni zmarzniętego i pobitego chłopca. Próbuje  przekonać go do powrotu do domu, ale chłopiec ucieka do lasu. Później spotykają się jeszcze kilka razy. Zakończenie opowieści jest zdumiewające. Warto je poznać.

Hania Szlachta 

Luty 2023 

Paweł Beręsewicz „Skandal w stolicy nudy”
Rozlewa się czekolada (co za strata!). Uruchomione zostaje dyskretne śledztwo. Jednocześnie dzieci przygotowują się do autorskiego przedstawienia, a afera ze straconą słodkością ma na to swój wpływ. Wiele zwrotów akcji i dużo humoru pozwoli wam rozwikłać niejedną tajemnicę. Baleron? Grzesiek i Oskar? Gładki? Marzanna? Która z tajemniczych postaci jest kluczem do rozwiązania zagadki? Kto jest mózgiem całej operacji, dowiecie się z książki. Musicie przeczytać! Polecam :)

Dorian Dubiel, 5b

Styczeń 2023 

Kasia Keller „Tomasz Niefart – skazany na porażkę”
Książka opowiada o chłopcu, który nazywa się Tomasz Niefart i gdyby nie jego nazwisko, byłby typowym nastolatkiem, który ma rodziców, młodszą siostrę i starszego brata. Tomek uważa jednak, że od urodzenia ma pecha z racji swego nazwiska.
Jeśli chcesz się przekonać, czy Tomka prześladuje pech, czy też jest to wina jego gapiostwa i lenistwa, przeczytaj koniecznie książkę!

Hanna Szlachta  

Andy Griffits „130-piętrowy domek na drzewie”
Andy, Terry i Jill bawią się w domku na drzewie. Ma on 130 pięter. Dzieci przeżywają też niezwykłe przygody w kosmosie. Oglądają igrzyska śmierci, poznają muchę, paćkę i przebywają na Paćkomecie.
Ciekawa i zaskakująca fabuła. Warto przeczytać.

Jakub Bury 

Zgubiłem kluczyk do szafki --> Co mam zrobić?

1. Zgłoś się na portiernię, może uczciwy znalazca oddał tam kluczyk.

2. Nie wychodź do domu bez ubrań i potrzebnych rzeczy pozostawionych w szafce - zgłoś się na portiernię lub do wicedyrektora. Ktoś otworzy Ci szafkę, abyś mógł wyjąć z niej potrzebne Ci rzeczy.

3. Poszukaj kluczyka w plecaku, zapytaj następnego dnia w szkole, czy ktoś go znalazł.

4. Jeżeli kluczyk się nie znajdzie, zgodnie z regulaminem musi zostać wymieniona wkładka zamka w Twojej szafce.

5. Poproś rodziców, aby wpłacili na konto Rady Rodziców 20 zł na wkładkę zamka do szafki.

Dane:

Rady Rodziców SP 58 w Katowicach

Nr konta bankowego: 63 1020 2313 0000 3102 0424 8472

Tytułem: Zamek do szafki uczniowskiej

6. Potwierdzenie przelewu przynieś do wicedyrektora Dariusza Garncarczyka - gabinet 50.

 

pdf Regulamin korzystania z szafek uczniowskich

doc Oświadczenie

Podkategorie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

Afazja

YouTube Sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

Rekrutacja

Mapa witryny

Odwiedzający

7305001
DzisiajDzisiaj4108
WczorajWczoraj4409
W tym tygodniuW tym tygodniu17612
W tym miesiącuW tym miesiącu82046
OgółemOgółem7305001

Właśnie teraz

Odwiedza nas 323 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie