Aleja Bolesława Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sekretariat@sp58katowice.pl  
rodo   vulcan herb Katowic   godłoPolski   bip logo  

Rekrutacja 2025/2026 - obwód szkoły i terminy naboru.

Zapraszamy do naszej szkoły. Czekamy na Was :)

Tablica informacyjna. Dofinansowanie w naszej szkole.

Rządowe programy realizowane w szkole.

Współpraca miasta Katowice z organizacją UNICEF.

Programy i projekty realizowane w naszej szkole.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły. Oferty szkół.

Poznaję - planuję - wybieram. Mapa karier.

"afazJA - możeMY", "WychodziMY poza schemaTY".

Innowacje nauczycieli - inkubator Popojutrze 2.0.

6 września uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do wzięcia udziału w Dniu Sportu – imprezie towarzyszącej obchodom Dni Załęża 2019. Podobnie jak przed rokiem można było uczestniczyć w czterech konkurencjach: piłce nożnej, tenisie stołowym, koszykówce oraz turnieju e-piłkarskim FIFA 2019.
W tym roku rywalizowaliśmy tylko w turniejach indywidualnych. Tenis stołowy został zdominowany przez naszych chłopaków. Zwycięzcą został Michał Kopecki, który w finałowych grach pokonał Bartosza Sumerę – II miejsce oraz Tomasza Kopeckiego – III miejsce.

Serdecznie gratulujemy! 

   dni zaleza 2019

Andrzej Zaczyk 

...Wakacje dobiegły końca...
Uczniowie wypoczęci, uśmiechnięci i pełni zapału wrócili w mury naszej szkoły.

   2 września 2019 r. po dwumiesięcznej przerwie spotkaliśmy się na uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020. Pani Dyrektor przywitała serdecznie uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły. Wszystkim życzyła wytrwałości i sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym. Głos zabrała również przewodncząca Rady Rodziców.
W tak szczególnym dniu wspomniano o 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i uczczono minutą ciszy poległych w walce z najeźdźcą. Część artystyczna została przygotowana przez uczniów i wychowawcę oddziału 6b. Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.

Irena Węgrzyn  

Tradycyjnie Nasza szkoła włącza się do akcji Narodoweo Czytania. Nasze wydarzenie zostało zarejestrowane na stronie prezydent.pl

Osiem nowel na ósmą edycję Narodowego Czytania.

NC2019

Imprezy w Katowicach 06 i 07 września odbywać się będą m.in.: ul. Teatralna, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka, MBP filia 14, więcej informacji: tutaj.

pamietniki pokolenPierwsza część akcji „Przerwany marsz…” to wspólna inauguracja roku szkolnego 2019/2020 żyjących świadków tamtych wydarzeń i obecnych uczniów. Zdajemy sobie sprawę, że obecność osób w podeszłych wieku 2 września w Naszej Szkole może być trudna. Jesteśmy jednak pewni, że wielu z tych, którym wybuch II wojny światowej nie pozwolił rozpocząć roku szkolnego w 1939 r., doskonale pamięta ten dzień.

Drodzy uczniowie, ważne zadanie dla Was!

Postarajcie się odnaleźć takie osoby wśród waszych dziadków, pradziadków, osób samotnych, mieszkających w waszym sąsiedztwie. Przeprowadźcie z nimi wywiady, zapytajcie, jak wspominają sierpień i wrzesień 1939 roku, a także jacy byli wtedy młodzi ludzie. Utrwalcie w ciekawy sposób rozmowy i wspomnienia. Przynieście efekty swych rozmów do szkoły, a my stworzymy z nich wspólną publikację pt. „Pamiętniki Pokoleń”.
Czekam na Wasze relacje do końca września.

Dariusz Garncarczyk 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

przerwany marsz

Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej RP wystąpiła z propozycją organizacji akcji „Przerwany marsz…”. Nasza Szkoła również przyłącza się do tej inicjatywy.
Jeżeli Twoi dziadkowie, którzy pamiętają dzień 1 września 1939 roku, jeszcze żyją, to zaproś ich na inaugurację roku szkolnego, 80 lat po tych tragicznych wydarzeniach. Postaramy się symbolicznie dokończyć ich drogę do szkoły, która tragicznie została przerwana przez wybuch II wojny światowej.
Szukamy osób, które zaszczyciłyby nas w tym dniu swoją obecnością. Żyjących świadków tej historii. Chcemy wraz z nimi przeżyć tę tragiczną dla Polski i całego świata rocznicę.
Jeżeli istnieje możliwość zaproszenia takiej osoby do Naszej Szkoły na inaugurację roku szkolnego w dniu 2 września na godzinę 9.15 lub 10.30, to bardzo prosimy o kontakt: 32 254-36-79 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Serdecznie zachęcamy do włączenia się do akcji. 

 

bezpieczne wakacje

Już jutro rozpoczynają się wakacje!
Spotkamy się 2 września.
Gratulujmy wysokich wyników w nauce i życzymy wspaniałego wypoczynku po całorocznej pracy.

Pamiętajcie, wypoczywajcie bezpiecznie!

MŚ 14 0614 czerwca oddział 6a wybrał się do Muzeum Śląskiego, aby obejrzeć wystawy czasowe.
Najpierw oglądaliśmy instalację artystyczną pt. Jestem Teresy Murak. To krzyż zrobiony z węgla i stalowych elementów, na którym jest zawieszony drugi, mniejszy krzyż z Panem Jezusem. To autorskie spojrzenie na Śląsk, na to co stanowi jego podstawę i tożsamość.
Wystawa Zajawka opowiada historię hip-hopu na Śląsku. Prócz zdjęć wykonawców takich jak Kaliber 44, Paktofonika, można zobaczyć stare kasety, komputery, meble, czasopisma. Jest kiosk z prasą, stary samochód zaparkowany koło garaży, służących za pierwsze studia nagraniowe. Można spróbować swoich sił i nagrać swoje bity. Jest sporo kolorowego graffiti i przede wszystkim muzyki, którą słychać w słuchawkach i kabinie dźwiękoszczelnej. Wystawa przenosi nas w czasie do lat 90tych i ilustruje jakie wydarzenia działy się po drodze do drugiego tysiąclecia.
Kolejna wystawa Bliskie, lecz z dalekiego świata pokazuje historię udomowienia ssaków. Oglądać na niej można kości zwierząt, rogi, zęby, ciosy mamuta, przedmioty codziennego użytku z motywami zwierzęcymi, słyszymy głosy zwierząt a dla osób lubiących pogrzebać w ziemi jest szkielet w piasku, który przy pomocy pędzelka pięknie się odsłania. Na ścianach rysunki niczym w jaskini u człowieka prehistorycznego, ale unowocześnione światłem podkreślającym kontury zwierzęcia.
Na zewnątrz muzeum jest wystawa Górny Śląsk z powietrza. Dzieci odszukały swoje bloki, bo jest tam zdjęcie naszego osiedla, ale oczywiście jest i wiele innych przedstawiających piękne miejsca naszego regionu.
Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Muzeum Śląskiego na przykład w wakacje.

J.G. 

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy 1b uczestniczyli w programie „Przyjaciele Zippiego”. To międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5-8 lat, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczniowie uczyli się różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz prawidłowego funkcjonowania w grupie.
zippie VI2019Na zajęciach rozmawialiśmy:

  • Jak określać własne uczucia i jak o nich rozmawiać?
  • Jak mówić to, co chce się powiedzieć?
  • Jak słuchać uważnie?
  • Jak prosić o pomoc?
  • Jak nawiązywać i utrzymywać przyjaźnie?
  • Jak radzić sobie z samotnością i odrzuceniem?
  • Jak mówić przepraszam?
  • Jak radzić sobie z prześladowaniem?
  • Jak rozwiązywać konflikty?
  • Jak radzić sobie ze zmianą i stratą, miedzy innymi ze śmiercią?
  • Jak adaptować się do nowych sytuacji?
  • Jak pomagać innym?

J. Knapik, Z. Nowak 

MD VI20197 czerwca 2019 w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” w Katowicach odbyło się podsumowanie XI edycji akcji społecznej pn. „Miejska Dżungla” realizowanej przez Urząd Miasta Katowice we współpracy z katowickimi szkołami. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni:

Marta K. 8b i Marek J. z 8b w konkursie plastycznym
Justyna T. z 8b w konkursie literackim.

Poza tym wręczono uczniom, koordynatorm i dyrektorom szkół podziękowania za udział w projekcie. Więcej informacji można przeczytać na stronie Komendy Miejskiej Policji i Straży Miejskiej

Gratuluję,
Piotr Chmielowiec 

Sukces uczennic naszej szkoły w wojewódzkim konkursie plastycznym
na logo zawodu oraz hasło reklamujące kształcenie w tym zawodzie

logo zawoduJK VI2019 logo zawodu VI2019

JULIA KARASZEWSKA - uczennica oddziału III C gimnazjum zajęła 1. miejsce
w konkursie plastycznym
„Na logo zawodu oraz hasło reklamujące kształcenie w tym zawodzie”.
Zwycięska praca Julii przedstawiała logo zawodu florysta.
Natomiast
MARTA KUSZ – uczennica klasy 8b zajęła 3. miejsce
z pracą przedstawiającą logo zawodu fotograf.

Organizatorem konkursu był Śląski Kurator Oświaty.
Celem konkursu było: kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej,
promowanie wiedzy o rynku pracy, rozwijanie zainteresowań artystycznych,
kreatywności oraz umożliwienie uczestnikom konkursu zaprezentowania własnych umiejętności.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 12 czerwca 2019 r. 
podczas II Festiwalu Zawodów w Koszęcinie.

Gratulujemy sukcesu i talentu 

Miło nam poinformować, że nasza szkoła w tegorocznej edycji Wielkiej Ligii Czytelników zdobyła tytuł I Wicemistrza Katowic. Jest to oczywiście zasługa wspaniałej drużyny w składzie: Marysia i Tomek z 2a oraz Jagoda z 4b, którzy dzięki pokonaniu kolejnych etapów tego prestiżowego  ogólnopolskiego konkursu czytelniczego mogą pochwalić się swoim sukcesem. Jesteśmy z nich dumni i cieszymy się razem z nimi. Zachęcamy do aktywnego udziału w tym konkursie w nowym roku szkolnym!
Ponadto, dzięki całorocznym staraniom i organizowaniu wszelakich konkursów, spotkań i imprez związanych z czytelnictwem otrzymaliśmy Certyfikat Wielkiej Ligii "Placówka Promująca Czytelnictwo".

WLC VI2019 klasy1 4  WLC VI2019 WLC VI2019 uczniowie 

Szkolni koordynatorzy Wielkiej Ligii Czytelników
A.Kubis-Szlachta i A. Robaszkiewicz 
  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

Afazja

YouTube Sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

Rekrutacja

Mapa witryny

Odwiedzający

10952783
DzisiajDzisiaj5665
WczorajWczoraj4568
W tym tygodniuW tym tygodniu14804
W tym miesiącuW tym miesiącu100000
OgółemOgółem10952783

Właśnie teraz

Odwiedza nas 577 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie