Aleja Bolesława Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sekretariat@sp58katowice.pl  
rodo   vulcan herb Katowic   godłoPolski   bip logo  

Rekrutacja 2025/2026 - obwód szkoły i terminy naboru.

Zapraszamy do naszej szkoły. Czekamy na Was :)

Tablica informacyjna. Dofinansowanie w naszej szkole.

Rządowe programy realizowane w szkole.

Współpraca miasta Katowice z organizacją UNICEF.

Programy i projekty realizowane w naszej szkole.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły. Oferty szkół.

Poznaję - planuję - wybieram. Mapa karier.

"afazJA - możeMY", "WychodziMY poza schemaTY".

Innowacje nauczycieli - inkubator Popojutrze 2.0.

Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Więcej informacji na stronie Rzecznika Praw Dziecka.

sos dtz

W dniu 20 października odbyła się debata uczniowska na temat „Nauczyciel XXI wieku”. Aktywny udział wzięli w niej uczniowie klas 4-8 wyłonieni na podstawie wcześniejszych wypowiedzi pisemnych. Młodzi mówcy mieli okazję przedstawić swoją wizję współczesnego nauczyciela, jego cech i kompetencji oraz sposobu prowadzenia zajęć. Ich argumenty były bardzo rzeczowe i dojrzałe. Do dyskusji włączyła się Dyrektor szkoły mgr Dorota Rembiasz-Gaborska.
Chociaż dla wielu uczniów było to pierwsze takie wystąpienie publiczne, to jednak ta forma wyrażania swoich poglądów przypadła im do gustu i zachęciła do podobnych spotkań w przyszłości.

debataX2021

Opiekunowie SU  

26 października uczniowie oddziału 2b uczestniczyli w warsztatach plastycznych w Galerii Sztuki Współczesnej BWA. Poznali krótką historię Galerii, a następnie rozmawiali, podziwiali i tworzyli prace na temat abstrakcjonizmu w sztuce. Warsztaty pobudzały kreatywność, uzmysławiały jak trudna jest praca artysty. Stworzyli prace: złość, hałas, ruch, cisza, kwaśność, smutek. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wystawy i wykonanych przez uczniów prac. Proszę spróbować przyporządkować tytuł do obrazu.
Życzymy miłej zabawy i nakłaniamy do odwiedzenia Galerii Sztuki Współczesnej BWA :).

Uczniowie i wychowawcy 2b 

bwa 1 X2021

bwa 2 X2021

ZBIÓRKA MAKULATURY ZAKOŃCZONA SUKCESEM!

W piątek została zakończona akcja zbierania makulatury na rzecz Pani Joanny. Udało nam się zebrać ponad 100 kg makulatury.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę.

Razem możemy wszystko!

„Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata,
Ale może zmienić świat dla jednej osoby”

Z pozdrowieniami  
Szkolny Klub Wolontariatu 

makulaturaX2021

      19 października br. nasza szkolna brać powiększyła się o dzieci uczęszczające do czterech oddziałów klas pierwszych. Podczas pięknych uroczystości, w obecności  dyrekcji, wychowawców i rodziców, dzieci te dołączyły do grona uczniów naszej szkoły, ślubując, że będą dumą dla swych opiekunów.
Jednocześnie zostały też pasowane na członka SKO.
Wszystkich nowych, małych uczniów z radością witamy i życzymy wielu sukcesów, prawdziwych przyjaźni i szczęśliwych lat w murach naszej szkoły!
Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.

Wszystko co dobre przed Wami! Witamy smile2.

Milena Żak  

 

Rządowy program wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży
„Przyjazna szkoła" w latach 2025-2027

Grupa docelowa:
Program jest skierowany do szkół, w których pobierają naukę uczniowie i uczennice z Ukrainy, którzy spełniają warunki określone w Programie.
Realizacja Programu wspiera funkcjonowanie całej społeczności szkolnej, w tym dzieci i młodzieży z doświadczeniem migracji lub uchodźstwa z krajów innych niż Ukraina, które pobierają naukę w polskich szkołach, ich polskich rówieśników, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli.

Cel Programu:
Głównym celem Programu jest wsparcie szkół, w których pobierają naukę uczniowie i uczennice z Ukrainy, poprzez stworzenie warunków, w których całe społeczności szkolne czują się bezpiecznie, a dzieci i młodzież mogą budować przyjazne relacje rówieśnicze oraz rozwijać swoją wiedzę, umiejętności i kompetencje.

Zakres wsparcia:
„Pomoc asystenta" — dofinansowanie zatrudnienia asystentów, o których mowa w art. 165 ust. 8a ustawy Prawo oświatowe. Asystent m. in. diagnozuje etapy szoku kulturowego i bariery adaptacji i integracji oraz podejmuje działania mające na celu przystosowanie się ucznia do nowych realiów funkcjonujących w polskich szkołach oraz umożliwienie mu w dalszej kolejności wyrównanie szans edukacyjnych na tle całej społeczności szkolnej.
„Dobrostan społeczności szkolnej", którego celem jest realizacja różnorodnych form wsparcia na rzecz dobrostanu społeczności szkolnej, w tym: wsparcie dla uczniów — konsultacje specjalistyczne, specjalistyczna pomoc psychologiczna, doradztwo zawodowe, wsparcie rodziców lub opiekunów uczniów i uczennic z doświadczeniem migracji lub uchodźstwa w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i dydaktycznych oraz rozwijaniu ich umiejętności wychowawczych, wsparcie kadr systemu oświaty w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, dydaktycznych i opiekuńczych.
„Doskonalenie kadr systemu oświaty", którego celem jest doskonalenie i podniesienie kompetencji zawodowych kadr systemu oświaty, m. in. poprzez szkolenia kadry systemu oświaty w zakresie: wsparcia edukacyjnego wynikającego z doświadczenia migracji lub uchodźstwa, pracy z oddziałem i w zespołach klasowych, do których uczęszczają uczniowie z doświadczeniem migracji lub uchodźstwa, wspierania włączenia uczniów i uczennic, wsparcia indywidualnego uczniów i uczennic.

Wartość wsparcia: 499 903 491,80 zł
Wysokość wkładu funduszy europejskich: 412 513 516,80 zł

Więcej informacji znajduje się pod linkiem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

------------------------------------------------------------------

2 AktywnaTablica 

aktywna tablica

 

------------------------------------------------------------------

1 posilek

posilek

 

------------------------------------------------------------------

3 Laboratoria Przyszosci

laboratoria przyszlosci

 

Uwaga! Włącz się w ogólnopolską akcję ekologiczną!

„ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY- Pomagając innym pomagasz swojej szkole

ekotelefon

W nawiązaniu do międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata 2021”, zapraszamy wszystkich uczniów po raz kolejny do aktywnego uczestnictwa w XVII edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego.

Do 19.11.21 ogłaszamy zbiórkę używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych bez baterii. Telefony można oddawać do wychowawców lub sali 35.

Oddział, którzy zbierze najwięcej telefonów, zostanie nagrodzony na apelu podsumowującym konkursy za I okres roku szkolnego.

Emilia Kaczoch, Agnieszka Brzezina 

sprzatanie2021 telefony

posilek w szkole i w domu

Z dużym wzruszeniem dziękujemy Wam, drodzy Rodzice i Uczniowie,
za wszystkie laurki, kwiaty i bardzo kreatywne, cudowne pomysły prezentowe dla nas, nauczycieli.
Cieszymy się bardzo, że nasza codzienna praca na młodej, żywej i wrażliwej tkance naszego społeczeństwa,
która potocznie zwie się nauczaniem i wychowaniem młodzieży, jest przez Was dostrzegana i doceniana.
Te, nieraz ręcznie i z mozołem wykonane, spersonalizowane podarunki świadczą właśnie o tym.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy!

Z wyrazami sympatii - nauczyciele 

 d nauczyciela2021

jesienne kwiatyŚWIĘTO NAUCZYCIELI jesienne kwiaty 

      14 października 1773 roku na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Sejm Rzeczypospolitej Polskie powołał do życia Komisję Edukacji Narodowej. Była ona pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie. Dla upamiętnienia tego wydarzenia 14 października każdego roku obchodzimy w Polsce Dzień Nauczyciela, a właściwie - Dzień Edukacji Narodowej.
      W naszej szkole odbyła się z tej okazji uroczysta akademia. Przygotowali ją uczniowie oddziałów 5a, 5b i 5c pod kierunkiem pań: Sandry Jakubowskiej, Karoliny Walaszczyk-Szkutnik, Edyty Grabizny-Kusz i Anny Brodackiej. Dekorację wykonały panie Anna Jasińska-Sikora i Aneta Szota we współpracy z Joanną Kwiecień i Urszulą Konrad. Za nagłośnienie odpowiadał pan Andrzej Zaczyk.
      Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. W humorystyczny sposób przedstawili zgromadzonym scenki z belferskiego życia zawodowego. Warto dodać, że swoje talenty, w związku z sytuacją pandemiczną, prezentowali kilkukrotnie.
     Dyrektor szkoły, mgr Dorota Rembiasz-Gaborska, w krótkim przemówieniu złożyła wszystkim pracownikom szkoły podziękowania za całoroczną pracę i dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił na przyszłość i dalszych sukcesów. Nie obyło się bez kwiatów, uśmiechów i wyrazów wdzięczności.
      Raz jeszcze Wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom i Pracownikom naszej szkoły gratulujemy sukcesów zawodowych! Życzymy też niesłabnącej satysfakcji z pracy oraz zdrowia i osobistego szczęścia.

dzien nauczyciela2021

Następne święto…  za rok. 

Anna Brodacka 

zyczenia2021

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

Afazja

YouTube Sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

Rekrutacja

Mapa witryny

Odwiedzający

10963641
DzisiajDzisiaj4399
WczorajWczoraj5742
W tym tygodniuW tym tygodniu25662
W tym miesiącuW tym miesiącu100001
OgółemOgółem10963641

Właśnie teraz

Odwiedza nas 523 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie