TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI i pozdrowień
21-25.11.2022 r.

Drodzy rodzice, drodzy uczniowie!
Za chwilę rozpoczynamy Tydzień życzliwości. Wszyscy wiemy, jak ważne jest „bycie człowiekiem” dla innych i jak ważna jest to współcześnie wartość. Trzeba tę wspaniałą cechę zaszczepić naszym podopiecznym, by świat był piękniejszy!
W tym roku zespół ds. promocji zdrowia proponuje szereg działań, które pomogą w szerzeniu dobra!

1. „Stoliczku, nakryj się życzliwością!” — w poniedziałek (21.11.2022) na parterze w sąsiedztwie sali nr 28 stanie szczególny obiekt, tzw. życzliwy kącik składający się z dwóch krzeseł i stoliczka (absolutnie wszystko na żółto!). Będzie to miejsce wyjątkowe, przeznaczone dla osoby, która aktualnie się nudzi, czuje się samotna, smutna, miałaby chęć się z kimś pobawić lub porozmawiać. Taka osoba zajmuje jedno z miejsc, dając tym samym jasny znak, że jest wolna i chętna do interakcji. Można podejść i zaproponować wspólne spędzenie czasu bez obawy o odmowę. By ułatwić sprawę jeszcze bardziej, na stoliku będzie znajdowała się gra. Można się dosiąść, zagrać i miło, wspólnie spędzić czas.

Kącik będzie funkcjonował w poniedziałek do długiej przerwy, po tym czasie zostanie usunięty. Może się okazać jednak, że zostanie z nami na dłużej w zależności od zapotrzebowania.
STOLICZEK zolte

1. „Drzewo życzliwości” - na czas trwania Tygodnia życzliwości przy portierni zawiśnie „drzewo życzliwości”, które ma białe liście i każdy, kto ma chęć zostawić miłe słowo, dobrą intencję lub życzenia, może na nim je wpisać.

Uwaga! Mile widziane są tylko optymistyczne, życzliwe teksty. Jeśli chcesz się pośmiać i wpisać coś „śmiesznego” dla „beki”..., proszę odpuść.

zolte drzewo

1. W tym magicznym tygodniu pojawi się też „Kodeks Kumpla”, czyli przygotowana przez nasz zespół ściąga dla tych, którzy chcą być prawdziwymi kumplami oraz będzie można zdobyć żółty order!
  2. Ostatni dzień tygodnia, czyli piątek (25.11.2022) będzie dniem „na żółto”. Wszyscy wyrażamy swoje wsparcie dla idei bycia życzliwym i ubieramy najmodniejszy kolor tygodnia ŻÓŁTY!

zolte ubrania

Zespół SPZ