al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

Wracamy do siebie. Akcja RELACJA. Czekamy na Was :)

Wracamy do szkoły. Odnowimy nasze relacje.

Tablica informacyjna. Rządowe programy realizowane w szkole.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami.

Zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa.

Dbam o siebie i innych. Procedura zw. z COVID-19.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły. Oferty szkół.

Poznaję - planuję - wybieram. Mapa karier.

 

Ogólnopolski program promujący
naukę języka niemieckiego
Deutsch Wagen Tour w naszej szkole
 

2 czerwca 2014 roku gościliśmy w Naszej Szkole panią Beatę Hadasz – lektorkę języka niemieckiego i animatorkę programu Deutsch Wagen Tour z Goethe Institut: oddział w Krakowie.

DWT to ogólnopolski program promujący naukę języka niemieckiego, realizowany pod patronatem Instytutu Goethego i Ministerstwa Edukacji Narodowej przy współpracy Ambasady Niemiec oraz Niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Wizytówką programu jest 5 jeżdżących po Polsce oznakowanych samochodów, promujących naukę języka niemieckiego. Podstawowym wyposażeniem aut są różnego rodzaju pomoce naukowe, podręczniki, płyty z muzyką i  ilmami oraz drobne prezenty dla uczestników zajęć.

O atrakcyjności „Deutsch-Wagen-Tour" przekonali się 2 czerwca 2014 r. uczniowie klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Zawitał do nas Deutsch Wagen – kolorowy, specjalnie wyposażony samochód w starannie wybrane i opracowane materiały dydaktyczne i promocyjne z animatorką programu, panią Beatą Hadasz, promującą naukę języka niemieckiego w sposób niekonwencjonalny za pomocą zabawy, ruchu, pantomimy, śpiewu i tańca.

Tego dnia odbyły się niestandardowe zajęcia z uczniami, podczas których organizowano zabawy aktywizujące, gry i konkursy, prezentowano szereg nowatorskich rozwiązań związanych z nauką języka i w niekonwencjonalny sposób przekazywano informacje o Niemczech.

Nasi uczniowie wzięli udział w dwóch 60–minutowych warsztatach językowych. Pierwszy moduł skierowany był do uczniów klas 6-tych Szkoły Podstawowej oraz gimnazjalistów z klas I – II. Wzięło w nim udział 21 uczniów.

Drugi moduł warsztatowy skierowany był dla uczniów nieuczących się języka niemieckiego, z klas 4 – 5. W zajęciach wzięło udział 19 uczniów.

Warsztaty pokazały uczniom, że nauka języka obcego może być łatwa i przyjemna, a niemiecki jest jasny, bo takie jest hasło całego programu: „Deutsch – jasne, że klar!”

Każdy uczestnik warsztatów otrzymał od naszego gościa upominek, ale oprócz tego zabrał ze sobą do domu miłe wspomnienia i dobry humor oraz mnóstwo energii i motywacji do nauki języka niemieckiego.

 

Więcej zdjęć z tego wydarzenia można zobaczyć w naszej Galerii:

http://www.zsi1katowice.pl/index.php/galeria/zdjecia

Więcej o warsztatach Deutsch Wagen Tour, które odbyły się w naszej szkole 2 czerwca 2014 r. można przeczytać na blogu projektu: 

http://blog.goethe.de/deutsch-wagen-tour/archives/3390-Artikeltanz_in_Katowice.html

Zapraszamy także do odwiedzin strony głównej Deutsch Wagen Tour:

http://www.deutsch-wagen-tour.pl/

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny