W sobotę, 03 czerwca odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym wycieczka  w góry w ramach Środowiskowego Programu Profilaktycznego „Otwarte drzwi”.  Tym razem zawędrowaliśmy na Wielki Stożek. To góra położona w Beskidzie Śląskim w pobliżu Wisły oraz Ustronia. Jest to szczyt położony na wysokości 978 m n.p.m. w paśmie gór Czantorii, w pobliżu przejścia granicznego z Czechami. Swoją wędrówkę rozpoczęliśmy w Ustroniu Polanie od wjazdu kolejką krzesełkową na Czantorię. Ze szczytu Wielkiej Czantorii maszerowaliśmy wzdłuż granicy, przez Soszów na Stożek. Tam odpoczęliśmy w schronisku. W drogę powrotną wyruszyliśmy niebieskim szlakiem do Wisły Głębce. Przez cały dzień towarzyszyło nam piękne słońcei dobre humory. Po pokonaniu trasy 20 km wsiedliśmy do pociągu, którym dotarliśmy do Katowic. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy na kolejne wędrówki już w przyszłym roku szkolnym.
Zdjęcia można zobaczyć w galerii.

Katarzyna Sordyl, Agnieszka Brzezina