al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

Rekrutacja 2023/2024 - zarządzenia i terminy rekrutacji.

Zapraszamy do naszej szkoły. Czekamy na Was :)

Tablica informacyjna. Dofinansowanie z budżetu państwa.

Rządowe programy realizowane w szkole.

Współpraca miasta Katowice z organizacją UNICEF.

Programy i projekty realizowane w naszej szkole.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły. Oferty szkół.

Poznaję - planuję - wybieram. Mapa karier.

Pracujemy z dziećmi z afazją wg innowacji naszych nauczycieli.

"afazJA - możeMY" - inkubator Popojutrze 2.0.

„Jeden gram praktyki jest lepszy niż tona teorii” Swami Shivananda

     Ten cytat przyświecał nam podczas wycieczki do Krakowa, na którą wybraliśmy się w dniu 13 maja. W ramach zajęć Koła Młodego Ekologa  odwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt Państwowej Akademii Nauk. Zobaczyliśmy wystawy fauna leśna Europy, Pożegnanie z Afryką  Hominizacja, fauna jaskiń, zwierzęta krain polarnych, minerały fluorescencyjne, fauna wysokogórska, kraby, świat gadów, woda podstawa życia na Ziemi, las tropikalny, mięczaki świata, rozmowa z kamieniem czy megafauna plejstoceńska. Obecność żywych okazów zwierząt, prehistorycznych skamieniałości czy pięknych minerałów przeniosła nas w fascynujący świat również minionych epok geologicznych. Mieliśmy okazję zobaczyć jedynego na świecie zachowanego w całości, wraz ze skórą i tkankami miękkimi nosorożca włochatego  liczącego ok.30 tysięcy lat. Dużo czasu spędziliśmy na obserwacji okazałej muszli przydaczni olbrzymiej Tridacna gigas, gatunku należącego do największych małży świata oraz łodzika Nautilus sp. – jedynego na świecie głowonoga posiadającego muszlę zewnętrzną. Przenieśliśmy się do  tropikalnej dżungli, bogatej w gatunki flory lasów równikowych Ameryki Południowej i Środkowej, Afryki i Azji. Odejść nie mogliśmy od aksolotla meksykańskiego Ambystoma mexicanum, endemicznego płaza ogoniastego występującego w górskich jeziorach Meksyku. Dzięki wizycie w muzeum pogłębiliśmy swoją wiedzę przyrodniczą.
       Zdjęcia można zobaczyć w naszej Galerii.

Romana R. Edyta G.-K.

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny