al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sekretariat@sp58katowice.pl  
rodo   vulcan         bip logo  

Tablica informacyjna. Dofinansowanie.

Rządowe programy realizowane w szkole.

Współpraca miasta Katowice z organizacją UNICEF.

Programy i projekty realizowane w naszej szkole.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły. Oferty szkół.

Poznaję - planuję - wybieram. Mapa karier.

"afazJA - możeMY", "WychodziMY poza schemaTY"

Innowacje nauczycieli - inkubator Popojutrze 2.0.

„Jeden gram praktyki jest lepszy niż tona teorii” Swami Shivananda

     Ten cytat przyświecał nam podczas wycieczki do Krakowa, na którą wybraliśmy się w dniu 13 maja. W ramach zajęć Koła Młodego Ekologa  odwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt Państwowej Akademii Nauk. Zobaczyliśmy wystawy fauna leśna Europy, Pożegnanie z Afryką  Hominizacja, fauna jaskiń, zwierzęta krain polarnych, minerały fluorescencyjne, fauna wysokogórska, kraby, świat gadów, woda podstawa życia na Ziemi, las tropikalny, mięczaki świata, rozmowa z kamieniem czy megafauna plejstoceńska. Obecność żywych okazów zwierząt, prehistorycznych skamieniałości czy pięknych minerałów przeniosła nas w fascynujący świat również minionych epok geologicznych. Mieliśmy okazję zobaczyć jedynego na świecie zachowanego w całości, wraz ze skórą i tkankami miękkimi nosorożca włochatego  liczącego ok.30 tysięcy lat. Dużo czasu spędziliśmy na obserwacji okazałej muszli przydaczni olbrzymiej Tridacna gigas, gatunku należącego do największych małży świata oraz łodzika Nautilus sp. – jedynego na świecie głowonoga posiadającego muszlę zewnętrzną. Przenieśliśmy się do  tropikalnej dżungli, bogatej w gatunki flory lasów równikowych Ameryki Południowej i Środkowej, Afryki i Azji. Odejść nie mogliśmy od aksolotla meksykańskiego Ambystoma mexicanum, endemicznego płaza ogoniastego występującego w górskich jeziorach Meksyku. Dzięki wizycie w muzeum pogłębiliśmy swoją wiedzę przyrodniczą.
       Zdjęcia można zobaczyć w naszej Galerii.

Romana R. Edyta G.-K.

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

Afazja

YouTube Sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

Rekrutacja

Mapa witryny

Odwiedzający

6884761
DzisiajDzisiaj618
WczorajWczoraj3939
W tym tygodniuW tym tygodniu4557
W tym miesiącuW tym miesiącu12855
OgółemOgółem6884761

Właśnie teraz

Odwiedza nas 705 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie