al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

Rozpoczęła się rekrutacja do klas pierwszych.

Zapraszamy do naszej szkoły. Czekamy na Was :)

Tablica informacyjna. Rządowe programy realizowane w szkole.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami.

Zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa.

Dbam o siebie i innych. Procedura zw. z COVID-19.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły. Oferty szkół.

Poznaję - planuję - wybieram. Mapa karier.

1 czerwca wzięliśmy udział w warsztatach z chemii w Pałacu Młodzieży w Katowicach.
U
czniowie mieli okazję poznać ekscytujący świat tego działu nauki i zerwać ze stereotypem, że chemia jest trudna.  By poczuć się jak prawdziwi chemicy, uczniowie zostali wyposażeni w rękawiczki ochronne, okulary i białe fartuchy. Młodzi naukowcy używali pipet, probówek, zlewek, parownic, palników itp. Wykorzystywali przeróżne odczynniki: zasadę sodową, kwas solny, kwas siarkowy, nadmanganian potasu i wiele innych.
Uczniowie mogli wykonać szereg eksperymentów, których związkiem przewodnim były cukry: glukoza, sacharoza i skrobia. Mogli zbadać skład pierwiastkowy cukru, przeprowadzić próbę Tollensa i Trommera, zredukować błękit metylenowy przez zasadowy roztwór glukozy, wykryć skrobię w ziemniakach czy wykonać chemicznego  “Kameleona".

Edyta Grabizna-Kusz 

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny