al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

Rozpoczęła się rekrutacja do klas pierwszych.

Zapraszamy do naszej szkoły. Czekamy na Was :)

Tablica informacyjna. Rządowe programy realizowane w szkole.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami.

Zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa.

Dbam o siebie i innych. Procedura zw. z COVID-19.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły. Oferty szkół.

Poznaję - planuję - wybieram. Mapa karier.

WYJŚCIE DO SCHRONISKA

8 czerwca wolontariusze SKW wybrali się do Miejskiego Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Głównym celem i założeniem wyjścia było uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych zwierząt, a także poznanie zadań i obowiązków wolontariusza. Pani Ania, która od lat pracuje w schronisku, z ogromną pasją opowiadała nam o pracy wolontariuszy oraz jak wygląda proces adopcji. Zostaliśmy oprowadzeni po całym schronisku. Opowiedziała nam także historie zwierząt, w jaki sposób trafiają one do schroniska. Okazało się, że większość psów jest oddawana z różnych, czasem błahych powodów. Mieliśmy możliwość wyprowadzenia czterech psów na spacer, każda grupa wybrała swojego „czworonożnego towarzysza” i udaliśmy się do parku. Zarówno my, jak i psy byliśmy bardzo zadowoleni z możliwości spędzenia wspólnie chwil. Rozstanie z psami było trudne, co pokazuje, jak wiele pozytywnych uczuć i emocji wydobywają w nas zwierzęta.

schronisko 2022 1   schronisko 2022 2

Szkolny Klub Wolontariatu 

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny