jesienne kwiatyŚWIĘTO NAUCZYCIELI jesienne kwiaty

14 października 1773 roku na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Sejm Rzeczypospolitej Polskie powołał do życia Komisję Edukacji Narodowej. Była ona pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie. Dla upamiętnienia tego wydarzenia 14 października każdego roku obchodzimy w Polsce Dzień Nauczyciela, a właściwie - Dzień Edukacji Narodowej.
      W naszej szkole odbyła się z tej okazji uroczysta akademia. Przygotowali ją uczniowie oddziałów 5a, 5b i 5c pod kierunkiem pań: Sandry Jakubowskiej, Karoliny Walaszczyk-Szkutnik, Edyty Grabizny-Kusz i Anny Brodackiej. Dekorację wykonały panie Anna Jasińska-Sikora i Aneta Szota we współpracy z Joanną Kwiecień i Urszulą Konrad. Za nagłośnienie odpowiadał pan Andrzej Zaczyk.
      Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. W humorystyczny sposób przedstawili zgromadzonym scenki z belferskiego życia zawodowego. Warto dodać, że swoje talenty, w związku z sytuacją pandemiczną, prezentowali kilkukrotnie.
     Dyrektor szkoły, mgr Dorota Rembiasz-Gaborska, w krótkim przemówieniu złożyła wszystkim pracownikom szkoły podziękowania za całoroczną pracę i dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił na przyszłość i dalszych sukcesów. Nie obyło się bez kwiatów, uśmiechów i wyrazów wdzięczności.
      Raz jeszcze Wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom i Pracownikom naszej szkoły gratulujemy sukcesów zawodowych! Życzymy też niesłabnącej satysfakcji z pracy oraz zdrowia i osobistego szczęścia.

dzien nauczyciela2021

Następne święto…  za rok.

Anna Brodacka