W poniedziałek byliśmy na półwyspie Helskim. Mimo deszczu i wiatru był to bardzo udany wyjazd, pełen atrakcji. Spacerując promenadą, dotarliśmy na sam początek Polski. Musimy przyznać, że początek naszego kraju jest bardzo ładny. A oto dowód.

zielona 4 1

Morskie fale rozbijały się o brzeg, słońce mocno świeciło, deszcz padał, a my dzielni podróżnicy pozujemy do zdjęcia.

zielona 4 2

Głównym celem naszej wycieczki było fokarium. Bardzo zaciekawieni życiem fok w naszym morzu z ciekawością uczestniczyliśmy w pokazie karmienia tych zwierząt.

Potem były zakupy, pyszne gofry i powrót do Jastrzębiej Góry na zajęcia lekcyjne. Niestety, morze jest bardzo wzburzone i nie możemy bawić się na plaży, gdyż fale ją zalewają.

Wtorek

Od rana jesteśmy w pełnej gotowości, po śniadaniu jedziemy do Gdyni. Będziemy prowadzić własne doświadczenia i odkrywać w sobie ciekawość. Czeka nas spotkanie z nauką w Centrum Nauki „Experyment”. Mieliśmy okazję, kilka godzin, zapoznać się z 200 stanowiskami interaktywnymi. Przekonaliśmy się, jak interesująca jest nauka i że może ona być zabawą.

Wszystkich serdecznie pozdrawiamy.

Uczniowie i wychowawczynie klas 3.