al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sekretariat@sp58katowice.pl  
rodo   vulcan         bip logo  

Rekrutacja 2024/2025 - zarządzenia i terminy naboru.

Zapraszamy do naszej szkoły. Czekamy na Was :)

Tablica informacyjna. Dofinansowanie w SP 58.

Rządowe programy realizowane w szkole.

Współpraca miasta Katowice z organizacją UNICEF.

Programy i projekty realizowane w naszej szkole.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły. Oferty szkół.

Poznaję - planuję - wybieram. Mapa karier.

"afazJA - możeMY", "WychodziMY poza schemaTY"

Innowacje nauczycieli - inkubator Popojutrze 2.0.

Opiekunowie klubu: mgr Agnieszka Brzezina, mgr Katarzyna Sordyl

Szkolny Klub krajoznawczo-turystyczny działa w ramach Środowiskowego Programu „Dzieci Tysiąclecia – Integracja” od roku szkolnego 2009/2010. Główne cele to: propagowanie wśród dzieci i młodzieży aktywnego spędzania wolnego czasu podczas wędrówek górskich, poznanie nowych, ciekawych miejsc oraz przełamywanie własnych słabości.

Wycieczki organizowane są w dni wolne od nauki (sobota, niedziela), są to wyjazdy całodniowe. Mogą brać w nich udział uczniowie szkoły podstawowej, jak również gimnazjum.

Zdobyliśmy już między innymi: Równicę, Wielką i Małą Czantorię, Baranią Górę, Czupel, Halę Boraczą i Rysiankę.

Zdjęcia z ostatnich wypraw można zobaczyć w galerii.

Zapraszamy do udziału w wycieczkach!

 

W dniach 14 – 15 czerwca 2014 r. odbyła się ostatnia w tym sezonie wycieczka górska w ramach Szkolnego Koła Turystycznego. Tym razem był to wyjazd dwudniowy. Ze Zwardonia wędrowaliśmy

czerwonym szlakiem na Wielką Raczę.

Trasa była długo i wymagająca, jednak wszyscy uczestnicy dali radę i bezpiecznie dotarli do schroniska. Pogoda zaskakiwała nas raz słońcem, raz deszczem oraz przepiękną tęczą, która rozciągała się nad szczytami. Widoki zapierały dech w piersiach a humory dopisywały wszystkim. Wieczorem odpoczywaliśmy przy ognisku. Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy w drogę powrotną do Zwardonia, skąd pociągiem wróciliśmy do Katowic zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

 

Dnia 24 maja 2014 odbyła się kolejna wycieczka  w ramach Klubu Krajoznawczo-Turystycznego. Tym razem uczestnikami byli uczniowie klas młodszych 1a, 2a, 2b i 4b. Zdobyliśmy Równicę, wchodząc na nią z Ustronia Polany. Pogoda nam dopisała. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu. Zdjęcia w Galerii.

 

15 marca 2014 odbyła się kolejna wycieczka w ramach działalności Szkolnego Klubu Turystycznego. Pomimo niesprzyjającej pogody cała piętnastoosobowa grupa stawiła się rano na zbiórce w dobrych humorach. Góry przywitały nas bardzo silnym wiatrem i deszczem. Jednak brzydka pogoda nie zdołała popsuć nam dobrych nastrojów. Tym razem zdobyliśmy Szyndzielnię, szczyt w Beskidzie Żywieckim. Z Bielska Białej wędrowaliśmy zielonym szlakiem przez Dębowiec na szczyt, do schroniska. Na miejscu mogliśmy ogrzać się przy kominku. Do Bielska wróciliśmy kierując się czerwonym szlakiem.

Wycieczkę możemy zaliczyć do udanych. Zapraszamy chętnych na kolejną wyprawę już w kwietniu. Zdjęcia w Galerii.

 

Nowy sezon wędrówek górskich (2013/2014) został zainaugurowany 21 września 2013 roku wycieczką na Skrzyczne w Beskidzie Śląskim. Dziewiętnastoosobową grupą wyruszyliśmy wczesnym rankiem w sobotę z Katowic do Szczyrku. Kolejką linowa wjechaliśmy na halę Jaworzyna. Następnie powędrowaliśmy niebieskim szlakiem na szczyt wznoszący się na wysokości 1257 m n.p.m. W drodze towarzyszyła nam mgła, która jednak nie popsuła nam humorów. W schronisku PTTK na Skrzycznym zregenerowaliśmy siły, posilając się i odpoczywając. Następnie zielonym szlakiem zeszliśmy do Szczyrku, w którym przywitało nas słoneczko. Myślę, że kolejną wycieczkę możemy zaliczyć do bardzo udanych.
Zobacz zdjęcia w Galerii.
Zapraszamy do udziału w następnej wędrówce już w październiku.

 

W dniach 15 i 16 czerwca odbyła się ostatnia w tym sezonie wycieczka górska. Tym razem zdobyliśmy Przegibek, szczyt w Beskidzie Żywieckim, który położony jest na wysokości 1000 m n.p.m. Schronisko leży na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego. Dookoła rozciągają się przepiękne widoki.

W pierwszy dzień wędrowaliśmy z Rycerki przez Małą Horę na Przegibek. Po męczącej prawie całodniowej wędrówce zmęczeni, ale szczęśliwi i usatysfakcjonowani dotarliśmy do celu, gdzie czekała na nas pyszna obiadokolacja. Następnego dnia, po śniadaniu wyruszyliśmy czarnym szlakiem przez Bednoszkę Wielką, Łysicę do Soli. Trasa była długa, bardzo męcząca, ale z przepięknymi widokami. Pogoda nam dopisała.

Wszyscy uczestnicy wykazali się kondycją, dobrym humorem. Pomimo zmęczenia wróciliśmy pełni wrażeń, szczęśliwi i opaleni. O wszystkich można powiedzieć, że są dzielnymi zdobywcami gór.

Wszystkim bardzo dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych wycieczkach w przyszłym roku szkolnym.

 

Dnia 19 maja 2013 roku odbyła się kolejna wycieczka w ramach działalności Szkolnego Klubu Turystyczno – Krajoznawczego. Tym razem klasy 1 i 4 SP dotarły do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Na terenie parku wzięliśmy udział w pokazie lotów ptaków drapieżnych oraz sów. Panowie sokolnicy bardzo ciekawie opowiedzieli nam o prezentowanych ptakach. Uczniowie mieli możliwość bliskiego kontaktu z różnymi zwierzętami, tj. sarny, jelenie, dziki, kozy, żubry, szopy. Niektóre z nich mogli karmić prosto z ręki. Myślę, że dla wszystkich uczestników była to wycieczka pełna pozytywnych wrażeń. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 

Dnia 20 kwietnia 2013 rozpoczęliśmy wiosenny sezon górskich wypraw. Pierwsza wycieczka odbyła się na Czupel i Magurkę w Beskidzie Małym. Z Katowic wyruszyliśmy pociągiem o godzinie 7.30 do Łodygowic. Trasa prowadziła z Łodygowic czerwonym szlakiem na Czupel, następnie niebieskim do schroniska PTTK na Magurce. Po krótkiej przerwie i zregenerowaniu sił w schronisku wyruszyliśmy w drogę powrotną zielonym szlakiem do Bystrej Wilkowice. Do Katowic powróciliśmy pociągiem o 17.30. Wszyscy uczestnicy wykazali się dobrą kondycją oraz wspaniałym samopoczuciem. Pogoda również nam dopisała. Wyjazd należy zaliczyć do udanych. Za udział wszystkim dziękujemy i zapraszamy na kolejne wyprawy już wkrótce.
Zdjęcia w Galerii - zachęcamy do oglądania.

 

Dnia 26 - 27 maja 2012 odbyła się kolejna, ostatnia w tym roku szkolnym, wycieczka w góry zorganizowana przez Klub Krajoznawczo-Turystyczny. Wchodziliśmy z Rajczy na Halę Lipowską, gdzie nocowaliśmy w schronisku. Kolejnego dnia schodziliśmy przez Halę Boraczą i Prusów do Węgierskiej Górki. Dopisała nam piękna, słoneczna pogoda.
Wróciliśmy zmęczeni (szliśmy ok. 12 godz.), ale bardzo zadowoleni.
Prawie połowa kwoty dofinansowana była ze Środowiskowego Programu Profilaktycznego „Dzieci Tysiąclecia - Integracja”. Zdjęcia w galerii.

 

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

Afazja

YouTube Sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

Rekrutacja

Mapa witryny

Odwiedzający

7534939
DzisiajDzisiaj307
WczorajWczoraj2514
W tym tygodniuW tym tygodniu12770
W tym miesiącuW tym miesiącu40613
OgółemOgółem7534939

Właśnie teraz

Odwiedza nas 537 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie