Maria Kupińska z kl. 6b laureatką z wyróżnieniem  w Ogólnopolskim Konkursie „Koch mit Deutsch! – Gotuj  z niemieckim!”

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Maria Kupińska z klasy 6b została jedną z 7 nagrodzonych i wyróżnionych laureatów Ogólnopolskiego Konkursu „Koch mit Deutsch! – Gotuj z niemieckim!” dla uczniów szkół podstawowych w kategorii klas 4 – 6, do którego przygotowywała się we wrześniu bieżącego roku szkolnego pod kierunkiem nauczyciela j. niemieckiego: p. mgr Iwony Wójcik.

Celem konkursu było zmotywowanie uczniów do ciekawej formy poznawania kultury, tradycji i języka niemieckiego poprzez przygotowanie wybranej potrawy kuchni niemieckiej wraz z dwujęzycznym przepisem.

Organizatorem konkursu był Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu w partnerstwie ze Związkiem Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce w ramach prowadzonej kampanii „Bilingua – łatwiej z niemieckim!”.

Spośród 1000 zgłoszonych prac konkursowych praca Marysi zdobyła wyróżnienie.

10 grudnia 2015 roku Marysia wraz z rodzicami wzięła udział w uroczystej gali rozdania nagród laureatom konkursu, która odbyła się w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu.

Marysia odebrała gratulacje m.in.: od pana Lucjana Dzumli - Dyrektora Generalnego Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, pani Moniki Wittek - referenta ds. Kultury Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce, pani Beaty Woźniak - kierownika Referatu ds. Stosunków Polsko-Niemieckich Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz pani Patrycji Wiencek - Baron - managera Kampanii "Bilingua - łatwiej z niemieckim”.

Gratulujemy i życzymy
kolejnych sukcesów w przygodzie
z językiem niemieckim

Iwona Wójcik