al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sekretariat@sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

Rekrutacja 2023/2024 - zarządzenia i terminy rekrutacji.

Zapraszamy do naszej szkoły. Czekamy na Was :)

Tablica informacyjna. Dofinansowanie z budżetu państwa.

Rządowe programy realizowane w szkole.

Współpraca miasta Katowice z organizacją UNICEF.

Programy i projekty realizowane w naszej szkole.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły. Oferty szkół.

Poznaję - planuję - wybieram. Mapa karier.

"afazJA - możeMY", "WychodziMY poza schemaTY"

Innowacje nauczycieli - inkubator Popojutrze 2.0.

     Zachowując wspomnienia plaż tonących w słońcu, błękitu nieba, ścieżek górskich wśród zielonych lasów, szalonych  przygód oraz przepięknych zabytków całego świata, przywitaliśmy dziś naszą szkołę.
     4 września był szczególnie wzruszającym dniem dla uczniów klas pierwszych – dumnie niosących ogromne, kolorowe rogi obfitości – oraz nowego Pana Dyrektora – mgra Grzegorza Juranka. Po części oficjalnej, przywitaniu nowych nauczycieli, uczniów i gości, przemówieniach przewodniczącej Rady Rodziców, księdza proboszcza oraz Dyrektora wspominaliśmy tragiczny 1 września, gdy w 1939 roku nas dziadkowie nie mogli rozpocząć nauki.
       Następnie mogliśmy zobaczyć przedstawienie przygotowane przez uczniów klas piątych, szóstych i siódmych.
     Znani nam superbohaterowie stwierdzili, że czegoś im brakuje, żeby jeszcze skuteczniej walczyć ze złem i przybyli do naszej szkoły. Stali się gwiazdami i wielu uczniów robiło z nimi selfie smile2. Nie tylko jednak nas wspaniale bawili, ale przekazali ważną informację: „I nawet jak się komuś wydaje, że bohaterem zostanie, bez wiedzy i umiejętności czeka go rozczarowanie”.

     Tak oto, w niecodzienny sposób rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny!

„Mam supermoce! Do pięć – osiem chodzę!”.

Życzymy wszystkim sukcesów na najbliższe dziesięć miesięcy nauki i pracy.

Zdjęcia można zobaczyć w Naszej Galerii.

Magdalena Bilińska 

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny