al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

Rekrutacja 2023/2024 - zarządzenia i terminy rekrutacji.

Zapraszamy do naszej szkoły. Czekamy na Was :)

Tablica informacyjna. Dofinansowanie z budżetu państwa.

Rządowe programy realizowane w szkole.

Współpraca miasta Katowice z organizacją UNICEF.

Programy i projekty realizowane w naszej szkole.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły. Oferty szkół.

Poznaję - planuję - wybieram. Mapa karier.

Pracujemy z dziećmi z afazją wg innowacji naszych nauczycieli.

"afazJA - możeMY" - inkubator Popojutrze 2.0.

    Uczniowie oddziałów 1c i 3d wybrali się w piątek 3 marca do Teatru Ateneum na spektakl pt. „Piotruś Pan”. Tytułowy bohater zaprosił młodych widzów do swojego świata - pełnej przygód Nibylandii, w której może zdarzyć się wszystko! Byli: Wendy, Dzwoneczek, Zagubieni Chłopcy, honorowi Indianie i straszni piraci. No i oczywiście, odwieczny wróg Piotrusia, Kapitan Hak, za którym podążał nieustraszony krokodyl!
    Dzieciom spektakl bardzo się podobał. Na koniec czekała na nich miła niespodzianka! Dzięki uprzejmości Pana Piotra Janiszewskiego - aktora, który animował lalkę podczas spektaklu - udało nam się zobaczyć, jak wygląda taki teatr od kulis, czyli od strony aktora. Pan Piotr pokazał nam lalki, które były wykorzystane w spektaklu, m. in. opowiedział, jak pracuje z marionetką, przypomnieliśmy też sobie, jak wyglądają pacynki i kukiełki.
    Przedstawienie oraz wrażenia zakulisowe zrobiły na uczniach ogromne wrażenie. Zadawały pytania i dzięki temu dowiedziały się, jaki piękny i trudny jest zawód aktora lalkarza.

Ateneum III2023 1c 3d

Anna Jasińska-Sikora  

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny