23 września 2024 r. uczniowie z klasy 2c i 3c wybrali się do Planetarium Ślaskiego w Chorzowie. Celem wycieczki były warsztaty astronomiczne oraz seans popularno-naukowy „Kometa nad Szwajcarska Doliną”.
     Podczas warsztatów szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: ,,Co można zobaczyć na niebie, gdy Słońce idzie spać?”. Nauczyliśmy się rozpoznawać gwiazdy i gwiazdozbiory. Dowiedzieliśmy się, jak zmienia się wygląd nieba i układ gwiazdozbiorów. Poznaliśmy Układ Słoneczny i piękno kosmosu. Natomiast seans w całości został poświęcony astronomii,a ciekawostką było dla uczniów to, że zanim powstał Park Ślaski, była tu Gospoda Parkowa zwana właśnie „Szwajcarską Doliną”.
     Pod koniec wycieczki uczniowie podziwiali okazały dużych rozmiarów zegar słoneczny, usytuowany na dziedzińcu planetarium oraz kupili ciekawe pamiątki. Wycieczka do planetarium na długo pozostanie w naszej pamięci. Dzięki niej poszerzyliśmy wiedzę o wszechświecie.

Anna Jasińska-Sikora

planetariumIX