Jasne, wrześniowe słońce, rześki poranek, dobry humor, luksusowy autokar – wszystko zapowiadało udaną wycieczkę. I tak się stało. Uczniowie oddziałów: 6b, 6c, 7a, 7c, 9c wraz z opiekunami ruszyli do Warszawy. Po czterogodzinnej podróży ujrzeliśmy wysokie, nowoczesne budowle stolicy, z „Żaglowcem”, w którym mieszka Lewandowski, na czele. Potem z okien autokaru oglądaliśmy Warszawę, m.in. słynną „palmę” oraz Pałac Kultury i Nauki. Następnie odbyliśmy spacer do Grobu Nieznanego Żołnierza, a potem wędrowaliśmy ulicą Krakowskie Przedmieście, podziwiając rezydencje, pomniki i inne osobliwości miasta, m.in. Belweder Dotarliśmy również na Stare Miasto, gdzie zrobiliśmy sobie zdjęcie przy Syrence. Później udaliśmy się na ulicę Wiejską do siedziby Sejmu RP. Po załatwieniu formalności pod kierunkiem pani przewodnik powędrowaliśmy korytarzami ogromnego budynku. Wreszcie dotarliśmy do sali sejmowej, aby poznać rozkład miejsc, które zajmują politycy i członkowie rządu.
     Pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną. Około 21.00 byliśmy w Katowicach. Towarzyszyła nam refleksja, że trzeba do Warszawy wrócić i poświęcić na jej zwiedzanie przynajmniej  cztery dni.
     Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.

Zofia Błońska

DzisiajDzisiaj1907