23 września 2023 r. - w najbliższą sobotę - zapraszamy Wszystkich, małych i dużych, rodziców z dziećmi,
dziadków z wnukami, przedszkolaków i uczniaków,

do Naszej szkoły na Festyn Rodzinny, a do budynku szkoły na ŚRODOWISKOWE SPOTKANIA EDUKACYJNE,
które odbędą się pod hasłem Wiele nas różni, ale wszyscy mamy marzenia.

plakat festyn

Festyn Rodzinny odbędzie się na placu szkolnym w godzinach od 10.00 – 18.00. W programie:

• 10.00 – 10.15 – Otwarcie festynu.
  • 10:15 – 10:45 – Koncert zespołu Mastalerz Band
  • 11:00 – 12:00 – występ zespołu Tysiąclatki, działającego w Młodzieżowym Domu Kultury na osiedlu Tysiąclecia.

W przerwie pomiędzy występem zespołu Tysiąclatki występ zespołu tanecznego działającego w Szkole Podstawowej nr 66 który wykona włoski taniec ludowy – TARANTELĘ.
Następnie zaśpiewa uczennica Szkoły Podstawowej nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi Hania Gerej, która przygotowała utwór muzyczny pod kierunkiem Magdaleny Marcinkowskiej-Baran.

• 12.00 – 13.00 – Strefa Młodych Talentów – występy autorskie dzieci i młodzieży

Występ ucznia Szkoły Podstawowej nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi Mikołaja Chorębały, który przygotował utwór instrumentalny.
Później będziemy mogli wysłuchać występu uczestników zajęć koła Studio Piosenki pod kierunkiem Aleksandry Stano

• 13.00 – 13.30 – występ zespołu taneczny Angels, który prowadzi pani Svitlana Todosiieva
  • 14:00 – 14.30 – przedstawienie, które przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi pt. Mam supermoce pod kierunkiem Katarzyny Trembaczowskiej-Brom i Magdaleny Bilińskiej.
  • 14:30 – 15:15 – Recital gitarowy Bartosza Mizery - nauczyciela muzyki, który prowadzi zajęcia w Szkole Podstawowej nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi.
  • 15.30 – 16.30 – Recital Eweliny Sobczyk.
  • 16.30 – 16.45 – Wręczenie nagród Tauzen Run 2023 r.
  • 17.00 – 18.00 – występ zespołu Jambo Africa.

Dodatkowe atrakcje:

• Ciekawe animacje
  • Super zabawa na dmuchańcach
  • Stoiska edukacyjne służb mundurowych
  • Stoisko 32 Harcerskiej Drużyny Wodnej
  • Kiełbaski i krupnioki
  • Pyszne ciastka i desery
  • Stoisko firmy Systel – systemy teleinformatyczne
  • Centrum Medyczne Synexus – porady medyczne, pomiar ciśnienia

Do budynku szkoły zapraszamy na:

ŚRODOWISKOWE SPOTKANIA EDUKACYJNE
„Wiele nas różni, ale wszyscy mamy marzenia”

Zapanowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji, dzięki którym świetnie będziecie się bawić a przy okazji wiele się nauczycie. W tym dniu w godzinach od 10.00 do 13.00 sale lekcyjne zamienią się w pełnie przygody miejsca, które będą inspirować, bawić i uczyć. Wchodząc do kolejnych pomieszczeń przeniesiecie się do świata przygody, zabawy i inspiracji.
Zapraszamy zatem do następujących sal edukacyjnych:

Bastylię zburzyli Wikingowie – gry i zabawy z wykorzystaniem Magicznego Dywanu.

Biegiem po Polsce – gra terenowa inspirowana różnymi regionami Polski.

Językowy poliglota – interaktywny quiz obejmujący proste słówka w różnych językach.

Kierunek Azja – dużo wiedzy o Japonii i Korei Południowej, kultura krajów azjatyckich, wystawa mangi, quiz.

Łączy nas igła i nitka, czyli różne kształty i kolory – wspólne szycie kolorowych poduszeczek.

Mole książkowe – bajki, baśnie i powieści z różnych krajów – quizy i wykonywanie zakładek książkowych.

Narodowe sporty różnych państw – prezentacja gier z różnych stron świata.

Palcem po mapie – polisensoryczna podróż po kontynentach.

Po naszymu, czyli po śląsku – w śląskiej kuchni po naszymu, czyli maszkety i quiz po śląsku.

Ryneczek Europejski – wybrane kraje europejskie prezentują uczniowie Naszej szkoły.

Świat Muzycznych Zagadek - quizy obejmujące muzykę i melodię z różnych krajów.

Z najdalszych zakątków świata – prezentacja pamiątek z krajów misyjnych z prelekcją nt. zwyczajów i pracy misjonarzy w krajach misyjnych.

Różne kształty i kolory tworzą piękne budowle – sala prowadzona przez animatorów z sali zabaw „1000 klocków”.

Serdecznie Wszystkich zapraszamy.

Sobota 23 września 2023 r.

Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach, Al. Bolesława Krzywoustego 11