Zachowując wspomnienia plaż tonących w słońcu, błękitu nieba, ścieżek górskich wśród zielonych lasów, szalonych  przygód oraz przepięknych zabytków całego świata, przywitaliśmy dziś naszą szkołę.
     4 września był szczególnie wzruszającym dniem dla uczniów klas pierwszych – dumnie niosących ogromne, kolorowe rogi obfitości – oraz nowego Pana Dyrektora – mgra Grzegorza Juranka. Po części oficjalnej, przywitaniu nowych nauczycieli, uczniów i gości, przemówieniach przewodniczącej Rady Rodziców, księdza proboszcza oraz Dyrektora wspominaliśmy tragiczny 1 września, gdy w 1939 roku nas dziadkowie nie mogli rozpocząć nauki.
       Następnie mogliśmy zobaczyć przedstawienie przygotowane przez uczniów klas piątych, szóstych i siódmych.
     Znani nam superbohaterowie stwierdzili, że czegoś im brakuje, żeby jeszcze skuteczniej walczyć ze złem i przybyli do naszej szkoły. Stali się gwiazdami i wielu uczniów robiło z nimi selfie smile2. Nie tylko jednak nas wspaniale bawili, ale przekazali ważną informację: „I nawet jak się komuś wydaje, że bohaterem zostanie, bez wiedzy i umiejętności czeka go rozczarowanie”.

Tak oto, w niecodzienny sposób rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny!

„Mam supermoce! Do pięć – osiem chodzę!”.

Życzymy wszystkim sukcesów na najbliższe dziesięć miesięcy nauki i pracy.

Zdjęcia można zobaczyć w Naszej Galerii.

Magdalena Bilińska