W dniu 23.06.2023 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas 4-8. Tradycyjnie już odśpiewano hymn państwowy i szkoły oraz złożono kwiaty przy tablicy pamiątkowej patronki szkoły - Marii Dąbrowskiej. Następnie uczniowie klas 8. przekazali sztandar szkoły młodszym kolegom.
Ten dzień był pełen pożegnań: żegnaliśmy rok szkolny oraz ósmoklasistów, ale też żegnaliśmy Panią Dyrektor Dorotę Rembiasz-Gaborską, która po 33 latach pracy w naszej szkole, przechodzi na emeryturę. Było mnóstwo emocji i wzruszeń. Pani Dyrektor podziękowała za współpracę i życzyła, aby kontynuowano misję szkoły, w której uczeń jest najważniejszy. Przekazała nam bardzo cenne słowa, iż w komunikacji międzyludzkiej najważniejszy jest szacunek i kultura. Następnie głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Lucyna Piekarczyk -Kusina, która porównała Panią Dyrektor do kapitana kolorowego statku, na którym pasażerami są uczniowie, oraz .złożyła podziękowania za owocną współpracę.
Potem wręczono świadectwa z wyróżnieniem, których w tym roku było wyjątkowo dużo, ponad 50. Przedstawiono też uczniów, którzy zdobyli tytuł prymusa szkoły.
     Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Najpierw wystąpiła klasa 6b w spektaklu „Piast”, zdobywcy 2. miejsca podczas tegorocznego Przeglądu Małych Form Teatralnych. Później grupa taneczna Angels dała nam pokaz swoich umiejętności.
     Na zakończenie uroczystości życzono wszystkim miłych i bezpiecznych wakacji. Uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.

zakonczenie22 23 kl4 8

Aleksandra Kościołek