W tym roku, 21.06.2023, tradycyjny już Dzień Profilaktyki i Wychowania przebiegał pod hasłem „Grać czy nie grać? – oto jest pytanie”. Najpierw uczniowie dowiedzieli się, czym jest fonoholizm i przeprowadzili krótki test ryzyka. Później oglądali prezentację o bezpieczeństwie podczas wakacji i rozmawiali nt. ostrożności, uwagi i rozwagi, aby letnie zabawy były wesołe i bezpieczne. Uczyli się też udzielania pierwszej pomocy medycznej.
Następnie uczniowie wszystkich oddziałów zastanawiali się, jak przygotować planszówkę i tworzyli własne gry związane z bezpieczeństwem na co dzień. Wiele radości sprawiła dzieciom i młodzieży gra na planszy przygotowanej przez rówieśników. Przygotowaliśmy zatem bazę ciekawych materiałów, by radośnie i z dala od telefonów komórkowych spędzać z bliskimi nadchodzące wakacje w realnym świecie :). Zdjęcia w Galerii.

Sylwia Witkowska