al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

Rozpoczęła się rekrutacja do klas pierwszych.

Zapraszamy do naszej szkoły. Czekamy na Was :)

Tablica informacyjna. Rządowe programy realizowane w szkole.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami.

Zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa.

Dbam o siebie i innych. Procedura zw. z COVID-19.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły. Oferty szkół.

Poznaję - planuję - wybieram. Mapa karier.

W naszej szkole 27 kwietnia 2022 r. uczciliśmy uroczystą akademią Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Po ponad dwóch latach przerwy w organizowaniu  uroczystości z udziałem wszystkich uczniów szkoły (w związku z pandemią i obostrzeniami) wreszcie mieliśmy okazję wspólnie zaśpiewać hymn Polski, wprowadzić poczet sztandarowy oraz wspólnie zamyślić się nad historią naszego kraju, doświadczyć poczucia wspólnoty, wzruszeń i dumy z naszych przodków. Przywitaliśmy także nowych koleżanki i kolegów, którzy w ostatnim czasie przyjechali z Ukrainy oraz wysłuchaliśmy hymnu ich kraju, by okazać nasz szacunek.
Uczniowie klas 4. pod opieką wychowawców i nauczyciela współorganizującego w klasie integracyjnej przygotowali część artystyczną mającą przybliżyć uczennicom i uczniom doniosłość aktu uchwalenia Konstytucji 3 Maja dla naszej historii.
Występ skłaniał publiczność do refleksji na temat ich wiedzy o historii Ojczyzny, a piękne recytacje uczniów pozwoliły widzom przenieść się w atmosferę czasów Sejmu Czteroletniego. Złote myśli na temat Wolności, Narodu, Honoru i Ojczyzny skłaniały do zastanowienia, co dla każdego z nas znaczą te pojęcia. Przypomniały też o randze naszych symboli narodowych. Uroczysty nastrój spotkania wzbogacały pieśni patriotyczne oraz prezentacja z historii naszego narodu. 
Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.

Dziękujemy uczniom i uczennicom za tę lekcję historii!

Zofia Nowak 

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny