al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

Rozpoczęła się rekrutacja do klas pierwszych.

Zapraszamy do naszej szkoły. Czekamy na Was :)

Tablica informacyjna. Rządowe programy realizowane w szkole.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami.

Zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa.

Dbam o siebie i innych. Procedura zw. z COVID-19.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły. Oferty szkół.

Poznaję - planuję - wybieram. Mapa karier.

25 kwietnia oddziały 2b i 5a udały się specjalnie podstawionym, oldskulowym tramwajem do Zakładu Usługowo-Remontowego Tramwajów Śląskich w Chorzowie Batorym. Oprowadzono nas po warsztacie, hali wagonowej, zakładzie lakierni. Słyszeliśmy, jak brzmi uruchomiony silnik, widzieliśmy wagon po stłuczce, dowiedzieliśmy się, że patronką kolejarzy jest św. Katarzyna, której kapliczkę też można tam zobaczyć. W sali konferencyjnej oglądaliśmy na zdjęciach różne modele starych i nowych tramwajów oraz sprawdziliśmy, jak można wirtualnie śledzić poszczególne tramwaje na mapie.  Na koniec każdy mógł wejść do kabiny motorniczego i spróbować ponaciskać guziki i uruchomić wycieraczki. Dostaliśmy prześliczną maskotkę czerwonego Tramusia, która będzie nam przypominała o dzisiejszej wizycie.
Mamy zapamiętać, że tramwaj ma zawsze pierwszeństwo na drodze. Do zobaczenia na trasie!

tramwaje 25 04 2022

J.G. 

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny