DZIEŃ PROFILAKTYKI I WYCHOWANIA 23 czerwca 2021 r.
hasło tegorocznego dnia profilaktyki brzmiało
„AKCJA RELACJE”

Nauczanie zdalne było ogromnym wyzwaniem dla nas wszystkich. Mamy świadomość, że powrót do codziennego rytmu szkolnego nie nastąpi z dnia na dzień. W tym roku szkolnym w trakcie Dnia Profilaktyki i Wychowania postanowiliśmy, że zadbamy o relacje i komunikację między wszystkimi członkami społeczności szkolnej. Postawiliśmy na reintegrację zespołów oddziałowych, budowanie pozytywnych relacji w kontaktach społecznych, kształtowanie społecznie akceptowanych postaw oraz rozwijanie umiejętności współpracy.
     Uczniowie oddziałów 1-4 brali udział w grze „Ćwierćland”, podczas której byli członkami państwa Żółtego, Czerwonego, Zielonego lub Niebieskiego. Państwa były rozdzielone granicami. Na początku zabawy uczniowie różnili się między sobą kolorem, godłem, hymnem czy okrzykiem. Na koniec okazało się, że najprzyjemniejszą rzeczą było zlikwidowanie granic i różnic między nimi oraz wspólne zabawy integrujące.
     Uczniowie oddziałów 5- 8 rozpoczęli ten dzień od zabaw integracyjnych, aby następnie udać się nad staw Maroko i wziąć udział w grze terenowej. Wykonanie zadań podczas gry prowadziło do hasła: NARESZCIE RAZEM. Kolejne zadanie polegało na wykonaniu pracy plastycznej – kolażu pod tytułem: „Przyjaźń” lub „Nasza klasa” lub ułożeniu krzyżówki z hasłem: PRZYJAŹŃ. Na koniec uczniów czekał trening uważności przygotowany w prezentacji Genially. Uczniowie mieli możliwość poćwiczyć pamięć, koncentrację i nie tylko.

Wszystkim dziękujemy za ten wyjątkowy dzień.

dpiw2021 1  dpiw2021 2

dpiw2021 3