al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
 • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

 • Jasełka szkolne

  "Idą Święta..."

 • Ślubowanie Pierwszoklasistów

  Pasowanie

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020

 • Patronka Szkoły - Maria Dąbrowska

Rozpoczęła się rekrutacja. Zapraszamy.

Terminy rekrutacji. Ważne informacje.

Informacje i zasady bezpieczeństwa.

Bezpieczny powrót do szkoły.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły.

Poznaję - planuję - wybieram.

Zobacz, przeczytaj, ucz się z nami.

Zapraszamy na Dzień Otwarty online 16 marca br.

     Komputer, smartfony, Internet... w ostatnim czasie te pojęcia goszczą w naszym życiu coraz częściej. Zarówno w życiu domowym, jak i szkolnym. Te pojęcia kojarzą się różnie, chociaż głównie z grami, zabawą i e-kontaktami ze znajomymi. Na szczęście współczesność pokazuje nam coraz nowsze oblicza technologii informatycznej i systematycznie zwiększa jej zasoby. Co to oznacza dla nas? Zwykłych śmiertelników? Oznacza to nowe obszary do odkrycia:)
Dziś w imieniu przymierza internetu i edukacji przedstawiam kilka ciekawych narzędzi nadających się zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów. Część z nich być może znacie, ale nie zniechęcajcie się. Z pewnością pojawi się coś, co i dla Was będzie nowością:)

 1. znak z WordArthttps://quizizz.com/ - narzędzie pozwalające na tworzenie i rozwiązywanie quizów, posiada potężną bazę quizów polskojęzycznych z różnych przedmiotów i poziomów edukacyjnych,
 2. https://wordart.com/ - narzędzie pozwalające tworzyć obrazek składających się z wybranych wyrazów. Brzmi abstrakcyjnie? Przykładem użycia może być utrwalanie dat panowania władców w postaci korony, wzrokowcy będą zachwyceni :)
 3. Grywalizacja edukacji jest zjawiskiem powszechnym, a kiedy komputer i Internet zagościły w naszych życiach na stałe, trzeba przyjąć to za pewnik. Jednak gra edukacyjna nie musi oznaczać przywiązania uczniów do fotela, a zakładając, że niemal każdy posiada smartfona, to z pomocą przychodzą nam gry terenowe z wykorzystaniem komórki. Pomyśleliście o znanych tytułach jak Pokemon Go albo Harry Potter Wizards Unite? Gry z geolokalizacją wymagające chodzenia i wykonywania określonych zadań i czynności? Tak tu jest ciepło. Jak to działa i o czym właściwie mowa? Doskonałe przedstawienia trzech aplikacji znajdziecie pod adresem youtubowego wydania Lekcja: Enter: https://www.youtube.com/watch?v=zRrrSw5ShX0

Dorota Kłembek  

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny