Wracamy do siebie. Akcja RELACJA. Czekamy na Was :)

Wracamy do szkoły. Odnowimy nasze relacje.

Zakończyła się rekrutacja do klas pierwszych.

Terminy rekrutacji. Ważne informacje.

Zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa.

Dbam o siebie i innych. Procedura zw. z COVID-19.

Doradztwo zawodowe. Wybór szkoły. Oferty szkół.

Poznaję - planuję - wybieram. Mapa karier.

niewidomy W dniach 06.03., 13.03 oraz 20.03.2019 r. odbyły się spotkania uczniów klas 1-5 SP z osobą niewidomą i jego przewodnikiem, psem - Bezą. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia dwóch filmów. Pierwszy z nich opowiadał o funkcjonowaniu osób niewidomych w społeczeństwie, natomiast drugi - o szkoleniu i przystosowaniu psów jako przewodników dla osób niewidomych. Dzieci otrzymały odpowiedzi na nurtujące je pytania dotyczące obejrzanych filmów. Dowiedzieliśmy się od Naszego Gościa wiele ciekawych informacji na temat sposobów radzenie sobie w codziennym życiu, o nowościach technicznych podnoszących komfort życia i o szkoleniu psów, które w znaczny sposób ułatwiają funkcjonowanie na co dzień. Na koniec zajęć każdy uczeń otrzymał kartkę z zapisanym alfabetem Braille’a swoimi imieniem.
Zajęcia z Naszym Gościem bardzo się uczniom podobały.

Bardzo dziękujemy!
Grażyna Wysocka