W poniedziałek 17 grudnia w naszej szkole odbyła się kolejna edycja miejskiego konkursu edukacyjnego dla świetlic szkolnych „Bajkowy Świat Europy”. W konkursie wzięło udział aż 13 drużyn reprezentujących świetlice katowickich szkół podstawowych. Uczestniczy sprawdzili swoją wiedzę dotyczącą wybranych państw Unii Europejskiej oraz baśni i bajek tych krajów. Wspólnie z uczestnikami odbyliśmy podróż po Europie, gdzie z pomocą aplikacji Quizizz sprawdziliśmy, co zapamiętały drużyny. Kolejne etapy konkursu pozwoliły zweryfikować wiedzę na temat bajek i baśni Unii Europejskiej. W tym roku konkurs organizowany został we współpracy ze Strażą Miejską w Katowicach, dzięki czemu podjęliśmy ważny temat właściwego zachowania w kontaktach z nieznajomym. Ostatnia konkurencja przygotowana przez Straż Miejską w Katowicach sprawdzała wiedzę uczniów dotyczącą ograniczonego zaufania wobec nieznajomych oraz właściwego postępowania w różnych sytuacjach, poszerzała świadomość uczniów oraz umiejętność przewidywania konsekwencji swoich czynów. Wszystkim drużynom oraz ich opiekunom bardzo dziękujemy za udział w konkursie oraz wkład i pracę włożoną podczas przygotowania uczniów. Szczególnie gratulujemy zwycięzcom:

I miejsce Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 6
II miejsce Szkoła Podstawowa Nr 64 im. Ratowników Górskich
III miejsce Szkoła Podstawowa Nr 33 im. Stanisława Ligonia

Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.

Organizatorzy: Emilia Kaczoch, Joanna Błażejewska-Ziora, Agnieszka Brzezina, Milena Żak