Zbliża się zakończenie roku szkolnego, dlatego chcieliśmy się podzielić ze społecznością szkolną wydarzeniami, które miały miejsce w tym roku w naszej klasie, a dotyczą realizacji programu preorientacji zawodowej „Kim jestem? Kim będę?”.
Uczniowie naszego oddziału w marcu spotkali się z ojcem naszej uczennicy Oli, panem Tomaszem Kuminkiem, który opowiedział nam o zawodach w Urzędzie Transportu Kolejowego. Pan Tomasz na zajęcia przyniósł ciekawe urządzenia do badań pomiaru szybkości reakcji i równoważnię. Wszyscy z ogromnym skupieniem sprawdzaliśmy własne możliwości i konkurowaliśmy o jak najlepszy wynik. Spotkanie było bardzo emocjonujące.
     Pod koniec marca odwiedził nas tata Kuby, pan Rafał Błach, który przybliżył nam zawód mistrza konserwatorów. Pan Rafał przygotował interesującą prezentację, opowiadał o zarządzaniu w pracy, zawodach wykonywanych w ramach pracy spółdzielni, urządzeniach i narzędziach.
     W maju odwiedziła nas pani Agnieszka Babczyńska, pracownik Katedry Fizjologii i Ekotoksykologii na Uniwersytecie Śląskim. Przygotowała dla uczniów naszej klasy ciekawy wykład pt.”Dzikie bestie czy przyjaciele?”. Chociaż temat w pierwszej chwili mógłby kojarzyć się bardziej z ssakami, to jednak poświęcony był owadom, którym zawdzięczamy nasze istnienie, ponieważ przyczyniają się do zapylania kwiatów, a przez to do wytwarzania ogromnej ilości pożywienia na świecie, z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę.
     Zainteresowanych naszymi sprawami zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Danuta Socha
Aleksandra Prandzioch