W dniu 11 marca 2017 r. wraz z Kołem Młodego Ekologa byliśmy na warsztatach przyrodniczych na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Pierwsze zajęcia polegały na rozpoznawaniu krajowych drzew, a kolejne miały na celu zaznajomienie się z różnymi skałami i minerałami, a nawet meteorytami. Mogliśmy w sposób praktyczny zbadać je w zewnętrznym (stworzonym specjalnie do tego celu) Lapidarium. Po zakończonych warsztatach obejrzeliśmy dużą wystawę poświęconą dawnym epokom geologicznym, gdzie na szczególna uwagę zasłużyły stanowiska związane z okresem z życia dinozaurów oraz wystawę antropologiczną, na której znajdowały się ciekawe rekonstrukcje czaszek praprzodków człowieka. Dowiedzieliśmy się nie tylko, jak wyglądali, ale jak żyli. Wyjazd ten pokazał nam, jak połączyć dobrą zabawę z nauką.

Romana Rygielska, Edyta Grabizna-Kusz