Dnia 22 marca 2017r. w naszej szkole odbyła się jubileuszowa XV edycja konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”. W konkursie udział wzięło 19 drużyn z katowickich szkół podstawowych. Komisja w tym roku również nam dopisała. W składzie jury zasiedli: przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji, przedstawicielka Straży Miejskiej, Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Dąbrówki Małej oraz policjanci z VII Komisariatu Policji. Drugoklasiści zmierzyli się w I etapie z testem wiedzy przygotowanym w wersji elektronicznej. Po tych zmaganiach na wszystkich czekały niespodzianki. Zaproszeni przez nas goście przywieźli wiele gadżetów, które sprawiły, że nasz konkurs był wyjątkowy. Uczestnicy zamienili się w samochody i poruszali się po pluszowym miasteczku. Strażacy zaprezentowali działanie masek tlenowych. Największą atrakcją tego dnia był jednak pokaz samochodu strażackiego oraz radiowozu. Po tych wydarzeniach pożegnaliśmy drużyny, które nie przeszły dalej i rozpoczęliśmy II etap, który polegał na wykonaniu zadań w czterech salach. Uczniowie, którzy wykonali wszystkie zadania, zostali zaproszeni do sali gimnastycznej, gdzie przedstawicielka Straży Miejskiej zaprezentowała uczniom Miasteczko Lego. Należy wspomnieć, że wejście do sali gimnastycznej również wymagało znajomości przepisów ruchu drogowego, ponieważ należało prawidłowo przejść przez interaktywne przejście dla pieszych. Zakończeniem konkursu była wizyta Sznupka, który pomagał rozdawać nagrody i wykonał sobie ze wszystkimi uczestnikami pamiątkowe zdjęcie.
          Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i gratulujemy uczestnikom ogromnej wiedzy z tematyki bezpieczeństwa. Zdjęcia można zobaczyć w naszej Galerii.

Ewelina Darul