13 października odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Nauczyciela. Nasi uczniowie mieli okazję przenieść się w niezwykły świat lat 70. i uczestniczyć w żywej lekcji historii. Jak przystało na uczniów sprzed czterdziestu lat, stawili się w tym dniu ubrani na biało-granatowo, wyposażeni w tarcze naszej szkoły widniejące na ich ramionach. Dzień rozpoczęli apelem, który nie był podobny do tych, do których są przyzwyczajeni. Wzorem uczniów z lat 70. wykonywali komendy, śpiewali hymn harcerski i wysłuchali fikcyjnych upomnień Pani Dyrektor.

W tym dniu w podróż w przeszłość zabrali nas też emerytowani nauczyciele, którzy pokazali nam szkołę sprzed 40 lat. Odbyła się lekcja języka rosyjskiego prowadzona przez Panią Małgorzatę Musiał oraz obóz harcerski zorganizowany w naszej auli szkolnej przez 10. Harcerską Drużynę Wodną. Nauczycielka naszej szkoły mgr Ewa Stanek przeprowadziła lekcję historii, na której opowiedziała o tym, jak wyglądały szkoła i życie uczniów 40 lat temu.

14 października obchodziliśmy bardzo szczególny dzień, bo aż potrójny Jubileusz.

40-lecie Szkoły Podstawowej nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi
15-lecie Środowiskowego Programu Profilaktycznego
„Dzieci Tysiąclecia – Integracja”
10-lecie Zespołu Szkół Integracyjnych na Osiedlu Tysiąclecie

W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas wiceprezydent miasta Marzena Szuba, przedstawiciel Śląskiego Kuratora Oświaty starszy wizytator Aleksandra Januszek, Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Jerzy Szmajda, Komendant VII Komisariatu nadkomisarz Tomasz Wyczesany, przedstawiciele Rady Jednostki Pomocniczej nr 9 Osiedla Tysiąclecie, była dyrektor szkoły mgr Anna Ciszek, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli, emerytowani nauczyciele i pracownicy, przyjaciele szkoły z osobą Jerzego Dolinkiewicza - byłego radnego Rady Miasta Katowice, rodzice, w tym była przewodnicząca Rady Rodziców Alina Urbisz oraz absolwenci.

Część oficjalna akademii ukazała nam szkołę od początku jej istnienia – ważne wydarzenia i ciekawe inicjatywy, które były wdrażane przez nauczycieli na przestrzeni 40 lat.
Nauczyciele przygotowali, pod opieką mgr Agnieszki Siatkowskiej, wspaniałe przedstawienie teatralne pod tytułem „Królewna Śnieżka”, w którym sami wcielili się w rolę aktorów.

Pani Dyrektor zaprosiła nas na spacer po szkole, gdzie dla wszystkich gości dostępne były szkolne kroniki, zdjęcia, a także puchary i dyplomy przypominające o wszystkich osiągnięciach uczniów.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.

Karolina Siwczyk