2 czerwca 2016r. w ramach zajęć „Spotkania z kulturą” grupa odważnych uczniów wyruszyła w niezwykłą podróż do świata sprzed 250 milionów lat. Dotarliśmy do Śląskiego Centrum Targowego w Chorzowie, gdzie zgromadzono prehistoryczne okazy wykonane w naturalnej skali 1:1. Dodatkowo monstra prezentowały się w scenerii pradawnych lasów. Dinozaury sterowane były za pomocą najnowocześniejszej techniki. Ryczały, ruszały ogonami, reagowały na obecność człowieka, dzięki specjalnym czujnikom. Najmłodsi mogli nawet wsiąść na prehistorycznego gada i ruszyć w przejażdżkę! Na wystawie zobaczyliśmy 40 pradawnych gadów, w tym pokaźnych rozmiarów roślinożernego Ceratopsa, czy drapieżne Dilofozaury, których tropy znaleźć można również w Polsce w Górach Świętokrzyskich.
Na koniec można było wziąć udział w wyścigu z dinazaurem, pobawić się na placu zabaw i kupić pamiątki. Popołudnie upłynęło na świetnej zabawie w doskonałych humorach.
Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.

Na kolejną wycieczkę zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.

A. Brzezina, B.Ogórek