29 września 2016 uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami wybrali się na lekcję do ZOO. Mogliśmy zobaczyć magiczny świat zwierząt, obserwować ich przyzwyczajenia, sprawdzić, co lubią zjadać oraz posłuchać odgłosów przyrody. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wybiegu dla ptactwa ziemno – wodnego oraz lemurów.

Następnie mogliśmy zobaczyć różne gatunki antylop, kuce, wielbłądy, leniwe gepardy oraz śliczną małą żyrafę. Zachwyciliśmy się wesołymi małpami, kolorowymi papugami oraz fontannami. Ciekawy był też pawilon z egzotycznymi roślinami.
Podczas tej ciekawej lekcji przyrody zwróciliśmy uwagę na różnorodność gatunków, zauważyliśmy jakie warunki życia stworzono wszystkim zwierzętom w ZOO. Przekonaliśmy się , że wspólne wyjścia to bardzo dobra okazja do wzajemnego poznania się i przekonania naszych wychowawczyń o znajomości zasad bezpiecznego wyjścia poza teren szkoły.

Opracowały Wychowawczynie klas: 1a i 1b