• Zakończenie roku 2018/2019

• 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

• Przegląd Małych Form Teatralnych - marzec 2019

Informacje dotyczące rekrutacji do naszej szkoły.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

Zakończenie roku i pożegnanie absolwentów naszej szkoły.

Informacje związane z końcem roku szkolnego 2018/2019.

Podręczniki, które będą obowiązywały po wakacjach.

Lista podręczników obowiązujących w roku 2019/2020.

Jedną z propozycji urozmaicenia lekcji wychowania fizycznego było wprowadzenie podczas zajęć gry w badmintona. Uczniowie z klas IVc i Vb rozpoczęli lekcje z tej dyscypliny sportowej. Zajęcia dostarczyły im wiele radości i pozytywnych emocji. Badminton to sport dla każdego - niezależnie od wieku, wzrostu czy wagi. Wpływa świetnie na rozwój naszego ciała, poprzez grę kształtujemy zdolności motoryczne.

Czy wiesz, że…

Jednym z najszybszych sportów tzw. „rakietowych” jest badminton. Choć często kojarzony jest z kometką ma niewiele z nią wspólnego. Obecnie kometka jest grą rekreacyjną, a wręcz plażową, zaś badminton bardzo dynamiczną, wymagającą potężnej szybkości, precyzji i wytrzymałości grą. O wysiłku, jaki trzeba włożyć w grę, świadczyć może rekord szybkości, jaki osiągnęła lotka – leciała ona z prędkością 493 km/h. W trzysetowym meczu zawodnicy potrafią przebiec około 6-7 km, odbijając lotkę średnio 400 razy, a badmintonista musi wykonać dwukrotnie więcej ruchów niż tenisista – podczas wypadów, sprintu do skrótów czy wyskoków.

Więcej zdjęć można zobaczyć w Galerii