Marysia jest uczennicą klasy 2b. Wśród wielu aktywności, które sprawiają jej radość (np. wspinaczka), jest jedna bardzo "smaczna", czyli gotowanie ;-).
Marysia uwielbia przygotowywać różne potrawy, sama szykuje sobie zdrowe i urozmaicone drugie śniadania do szkoły :-). Często buszuje w kuchni i pod nadzorem rodziców gotuje i piecze. Kto wie, może jej pasja zostanie z nią na zawsze i kiedyś będzie jakąś znaną kucharką? ;-)

Agata Warwas

maja festiwal

OlaB

Ola od najmłodszych lat interesuje się muzyką i tańcem. Już w przedszkolu zaczęła uczęszczać na zajęcia w Zespole Pieśni i Tańca „Tysiąclatki”, w którym nadal tańczy i śpiewa. Równocześnie uczęszcza na zajęcia baletowe, co zaowocowało kilkoma występami na scenie. Odkąd dostała w prezencie pianino, regularnie uczy się na nim grać. W szkolnych konkursach wokalnych udało jej się kilkakrotnie zdobyć pierwsze miejsce. Ola wcześniej zaczęła śpiewać niż mówić, teraz też są czasem takie dni, kiedy więcej śpiewa niż mówi!

Yaroslava trenuje teakwondo od pięciu lat. Rozpoczynała treningi na Białorusi, obecnie kontynuuje je w Stowarzyszeniu Sportów Walki Striker. Reprezentuje klub na zawodach, bierze udział w egzaminach na pas i pokazach sportowych. Zajęła:

• I miejsce w konkurencji techniki szybkościowe na V Pucharze Krakowa
  • III miejsce w konkurencji techniki szybkościowe
  • III miejsce w konkurencji techniki szybkościowe na Pucharze Klubu Sportowego Striker

Ma też na swoim koncie inne wybitne osiągnięcia sportowe. GRATULUJEMY smile2

teakwondo Yaroslava

Nazywam się Dominik i chodzę do klasy 6b. Trenuję dyscyplinę sportową kajak polo. Swoją historię z kajakiem rozpocząłem we wrześniu 2021 r. Zachęcił mnie do tego mój kuzyn i jestem mu bardzo wdzięczny, bo bardzo polubiłem ten sport. Gram z numerem 3. Brałem udział w wielu zawodach. Na początku maja 2023 moja drużyna wzięła udział w turnieju Canoe Polo International Tournament w Szczecinie i zajęliśmy 1. miejsce! Natomiast pod koniec maja uczestniczyłem w międzynarodowym turnieju w Niemczech w mieście Essen (51st International Deutschland CUP. Na tym turnieju, na którym w naszej kategorii startowało dwadzieścia drużyn z całego świata, zajęliśmy 6. miejsce. Liczę, że wytrwały trening pozwoli mi dalej się rozwijać.

Dominik 6b

Jagoda4a

Jagoda po raz pierwszy w życiu wzięła udział w Halowych Mistrzostwach Województwa Śląskiego U14, U12 w Raciborzu (4 marca 2023). Jagoda trenuje lekkoatletykę, biega i skacze. Mimo krótkiego czasu od momentu, kiedy rozpoczęła treningi w MKS MOS Katowice, udało jej się zająć szóste miejsce w biegu na 60 metrów, a także zdobyć srebrny medal w skoku wzwyż. To wspaniałe osiągnięcie, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

JG

Weronika jest uczennicą oddziału 3c. Należy do Harcerskiej Drużyny Wodnej przy stawie Maroko w Katowicach. Z dużym zainteresowaniem uczęszcza na zajęcia, uczy się tam dyscypliny, piosenek harcerskich, zdobywa różne umiejętności. Latem będzie pływać kajakiem po stawie . Życzymy Weronice dużo wytrwałości i zapału w pokonywaniu różnych czynności, a przede wszystkim dobrej zabawy. Harcerstwo to prawdziwa przygoda 😊

Weronika 3c

UZDOLNIONA HANNA Z 2C

Nazywam się Hania. Chodzę do klasy 2c. Moją wieloletnią pasją jest taniec. Od 2019 roku ćwiczę w szkole tańca Egurolla Dance Studio. Oprócz tańca bardzo lubię malować i projektować.  Często rysuję różne wzory strojów na tańce, a dla moich lalek szyję różne kreacje.

HaniaBWielki sukces !

Wieczorami lubię zasypiać z książką. Moim największym sukcesem jest zdobycie tytułu Mistrza Województwa w konkursie Wielka Liga Czytelników w kategorii klas 1-3 w pracy drużynowej. W tym roku również wraz z koleżankami będę reprezentowała naszą szkołę :-).

Jestem Zuchem - to brzmi dumnie!

Zosia Żemła jest uczennicą oddziału 2d. Od początku szkoły należy do zuchów – Gromady Słoneczni Indianie. Uczestnictwo stanowi pasję Zosi już od pierwszej klasy. Razem z kolegami z Gromady kręciła już filmy, uczestniczyła w biwaku, tworzyła ręcznie pamiątki świąteczne, uczestniczyła w grze terenowej i robiła wiele innych rzeczy. Zosia zdobyła już wiele sprawności i tropów, m.in.: filmowca, narciarza, Indianina, łyżwiarza. Poniedziałkowe uczestnictwo w zbiórkach stanowi najważniejszy punkt całego tygodnia. Największym przeżyciem było jednak wieczorne  ślubowanie zuchowe przy blasku ogniska.

zosia ż

Cieszymy się Zosiu z twoich sukcesów i życzymy dalszych.

Katja1

Kateryna chodzi do klasy 7a. Zaczęła tańczyć od momentu, kiedy miała 8 lat. Tańczyła w szkole i w klubie w Melitopolu na Ukrainie. W szkole był to hip-hop, a w klubie taniec nowoczesny.
Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu. Z klubem Katja jeździła na zawody do różnych miast i razem ze swoją grupą taneczną zajęli trzy razy pierwsze miejsce, a raz było to miejsce drugie. Otrzymywali medale i dyplomy.
Na Ukrainie Katja należała też do agencji modelek. Jej zdjęcie, razem z innymi dziewczynkami, zostało umieszczone na billboardzie. W Polsce też chodzi na zajęcia taneczne i marzy jej się kariera tancerki, piosenkarki i aktorki, podobnie jak Jennifer Lopez.

Wysłuchała i spisała J.G.