al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Jasełka szkolne

    "Idą Święta..."

  • Ślubowanie Pierwszoklasistów

    Pasowanie

  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020

  • Patronka Szkoły - Maria Dąbrowska

Czekamy na wyniki głosowania. Dowiemy się w styczniu 2021 r.

Dziękujemy za Twój głos na "Potrzebuję, więc drukuję".

Informacje i zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole od 1 września 2020 r.

Bezpieczny powrót do szkoły.

Za nami 5 rund. Teraz czekamy na odwiedziny Gwiazd :).

Wygraliśmy w ogólnopolskim programie "Pomarańczowa Siła".

II okres

Wyniki szkolngo konkursu „Lektury dają moc!” (styczeń 2021)

I miejsce: Zuzanna 4a, Dominik 5b
II miejsce: Julia 4b, Marta 5a
III miejsce: Patryk 4a, Wincenty 5a
Wyróżnienie: Rita 5a, Mikołaj 4a

 

Wyniki konkursu z języka niemieckiego „Świąteczna kartka” (styczeń 2021)

Zwycięzcy
Błażej Dzwonkowicz 8b
Paweł Piela 8b
Mateusz Magnucki 8b
Natalia Róg  7c

Gratulacje   

Christmas Card (styczeń 2021)

Klasy 5-8
1. Julia Czubala7d
2. Mateusz Szydzina 8c, Robert Brychcy 4c,Piotr Błaszczyk
3. Henryk Szydek 6d, Paweł Surman 7d
Wyróżnienie: Dominik Płaza 6d, Oskar Wójcik 6d
Klasy 1-4
1. Dominik Banaś 1c, Dominik Wijas 1c
2. Amelia Biały 3c, Alicja Tkacz 3c
3. Rostoslav Trokhanovskyi
wyr: Iwona Misiewicz 4c, Olivia Piekielnik 3c, Igor Białek 3c, Klaudia Nowak 3c

Gratulujemy, nauczyciele j. angielskiego    

I okres

Wyniki konkursu matematyczno-plastycznego „Sławni matematycy – w starożytnej Grecji” (grudzień 2020)

Wyróżnienia: Marek Pajączek 7d i Paweł Surman 7d

Szkolny Klub Mediatora (grudzień 2020)

Nazwa klubu - oddział 5a
Logo klubu - Rita z 5a

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU „ŻYWIOŁY” (grudzień 2020)

18 grudnia zebrało się jury szkolnego konkursu „Żywioły”. Obrady były bardzo burzliwe, prace bardzo interesujące, dlatego też nagrodzonych uczniów jest dużo. 

I MIEJSCE

oddział klasy 1a
Szczepan S.
Milena S.
Michał S.
oddział klasy 1b
Gaja Cz.

oddział klasy 2a
Zuzanna Sz.
Borys K.
oddział klasy 2b
Mirek L.
Patryk J.
oddział klasy 2c
Dominik S.

oddział klasy 3a
Maciej K-N
Karol Sz.
Milena R.
oddział klasy 3b
Emilia K.
oddział klasy 3c
Oliwia P.

II MIEJSCE
oddział klasy 1a
Marcel S.
Ewa R.
Miłosz O.
oddział klasy 1b
Ryszard J.

oddział klasy 2a
Milena G.
Ryszard B.
Aleksandra B.
oddział klasy 2b
Nadia C.
oddział klasy 2c
Piotr P.

oddział klasy 3a
Hanna Sz.
Kamila Ż.
Piotr N.
oddział klasy 3b
Kacper L.
oddział klasy 3c
Rostyslav T.

III MIEJSCE
oddział klasy 1a
Grzegorz Sz.
Natalia R.
Natalia N.
oddział klasy 1b
-

oddział klasy 2a
Jagoda G.
Beata K.
oddział klasy 2b
Olgierd R.
Małgorzata F.
oddział klasy 2c
-

oddział klasy 3a
Maciej J.
Alicja O.
Dominik K.
oddział klasy 3b
Jan K.
oddział klasy 3c
Klaudia N

WYRÓŻNIENIA
oddział klasy 1a
Bruno T.
Lena S.
Aleksandra R.
Igor F.
oddział klasy 1b
-

oddział klasy 2a
Paweł B.
Lena G.
oddział klasy 2b
Weronika R.
Wiktor H.
oddział klasy 2c
Jakub D.

oddział klasy 3a
Daniel M.
Emilia W.
Natalia J.
Szymon Ł.
oddział klasy 3b
Hanna S.
oddział klasy 3c
Igor B.

Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym! 

Mgr Aleksandra Kubis-Szlachta 
Mgr Agata Warwas
 

Wyniki konkursu „ZNAK DROGOWY” (październik - grudzień 2020)

Klasy 1 – 3

I miejsce :
Jan Kusina 3b, Hanna Szlachta 3a, Zuzanna Angielczyk 1a , Aleksandra Brom 2a, Alicja Tkacz 3c, Dominik Żak 2c, Amelia Biały 3c, Klaudia Nowak 3c

II miejsce:
Beata Kwiecień 2a, Tomasz Janocha 1b, Jan Sztyber 2a, Emilia Kowalska 1a, Oliwia Piekielniak 3c, Igor Białek 3c, Lena Witwicka 1d, Piotr Pluta, Andrzej Solorz 3c

III miejsce:
Natalia Rybak 1a, Julia Niemiec 1a, Aleksandra Kowalicka 1a, Natalia Neffe 1a, Oliwia Nowak 2a, Maciej Polok 1d, Tymoteusz Pluta 2c , Jakub Dytko 2c, Ksawery Sztucki 1d, Rostyslav Trokhanovskyi 3c

Wyróżnienia:
Julia Klar 2a, Gaja Czech 1b, Michał Suliński 1a , Marcel Swoboda 1a, Milena Gąsiorek 2a, Kacper Zientek 2a, Dorian Dubiel 3b, Filip Łaskawiec 1b, Julia Golińska 1a, Borys Antczak 1b, Aleksandra Radoń 1a, Igor Konopelski 1b, Ryszard Jodła 1b.

Klasy 4 - 8

I miejsce: Julia Śpiewak 4b, Piotr Błaszczyk 4c
II miejsce: Beata Piper 6b, Tomasz Sikora 6a
III miejsce: Zofia Kozyra 6b

Laureatom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tak liczny udział w konkursie!

 

Wyniki konkursu „Uciekaj wirusie” (październik – grudzień 2020)

Wiersze, rymowanki:

Oddziały 1 – 3
I miejsce: Jan Kusina 3b, Hanna Szlachta 3a, Julia Klar 2a,
II miejsce: Filip Kuźmiński 2b, Karol Szcześniak 3a
III miejsce: Agata Czerwonka 2a, Szymon Neukrich 3a
Wyróżnienia: Natalia Janocha 3a, Malwina Zięba 2a, Daniel Matysiak 3a, Szymon Łukasik 3a, Aleksandra Brom 2a,

Oddziały 4 – 8
I miejsce: Mateusz Szydzina 8c
II miejsce: Emilia Dąbkowska 6c

Piosenka o wirusie
I miejsce: Ryszard Bury 2a, Beata Kwiecień 2a

Szkolny konkurs polonistyczny „Co w wierszu piszczy?” (grudzień 2020)

Zwycięzcy:
Robert Brychsy, 4c
Dominik Wijas, 5b
Henryk Szydek, 6d
Julia Czubala, 7d
Mateusz Szydzina, 8c

Gratulujemy :)

Wyniki konkursu EkoRobot SKO (listopad 2020)

Klasy 1-3:
I miejsce: Ksawery Sztucki 1d, Kacper Zientek 2a, Kamila Żmija 3a
II miejsce: Filip Kuźmiński 2b, Hanna Szlachta 3a, Amelia Biały 3c
III miejsce: Malwina Zięba 2a, Natalia Janocha 3a, Zofia Nosek 3a
Wyróżnienia: Klaudia Nowak 3c, Oliwier Kosiński 2b, Daniel Matysiak 3a, Agata Czerwonka 2a, Aleksandra Brom 2a, Tomasz Janocha 1a, Maciej Janocha 3a, Małgorzata Falęcka 2b, Przemysław Włodarski 2a, Laura Bilska 3a

Klasy 4-6:
I miejsce: Robert Brychsy 4c

Laureatom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tak liczny udział w konkursie!

I Szkolny Dzień Matematyki (październik 2020)

Klasy 4:
Julia Seremet i Katarzyna Bemben – 15 punktów

Klasy 5:
Wincenty Ibrom i Maciej Róg – 18 punktów
wyróżnienie: Stefańska Rita i Malanowicz Anna – 16 punktów

Klasy 6:
Natalia Sulińska i Katia Rudnik – 28 punktów
wyróżnienie: Beata Piper – 25 punktów

Klasy 7:
Gierok Anna i Owczarczyk Natalia – 44 punkty


Laureaci konkursu literacko-plastycznego „Poznajemy twórczość Marii Dąbrowskiej”
(w kolejności alfabetycznej) (wrzesień 2020)

Nikola Ceglarska
Julia Czubala
Błażej Dzwonkowicz
Agata Glinka
Mateusz Magnucki
Natalia Owczarczyk
Paweł Piela
Laura Rusecka
Wiktoria Sadzikowska

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny