• Jasełka 2018

• 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

Miejski konkurs "Bezpieczna droga do szkoły"

Regulamin konkursu. Zapraszamy do udziału.

Akcja zbiórki starych długopisów trwa do kwietnia 2019 r.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Wymień stare na nowe"!

Udział uczniów w zajęciach w ramach projektu PiBBzNE na PŚl.

Projekt i budowa innowacyjnych bolidów z napędem elektrycznym.

POMOC PEDAGOGICZNO-PSYCHOLOGICZNA W NASZEJ SZKOLE

Procedura organizowania pomocy psychologiczno-pedagogicznej

Substancje psychoaktywne wśród uczniów. Profilaktyka

Skutki prawne związane z naruszeniem przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii

Gdzie szukać pomocy?

Prośba o wydanie opinii:

Szkoła dysponuje dwoma gabinetami pomocy psychologiczno-pedagogicznej:

• PSYCHOLOG SZKOLNY - s. 23
  • PEDAGODZY SZKOLNI - s. 21 (obok portierni) oraz s. 23

Dyżury pedagoga i psychologa w II okresie 2018/2019

Specjalista

Ewa Podemska-Pniok

15.20 - 17.20

9.15 - 13.30
14.30 - 16.45

Działania doradcze 11.45 - 14.30 9.45 - 11.30

Aneta Neffe

8.00 - 12.30

14.30 - 17.00 8.00 - 12.00 8.00 - 13.30 8.00 - 11.30

Bożena Pastwa

8.00 - 15.00

Działania w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej realizowane w naszej szkole mają na celu, zgodnie z Programem Wychowawczo-Profilaktycznym Szkoły, szeroko pojęte:

wsparcie, poradnictwo i pomoc wychowawczo-terapeutyczną.

W zespole pomocy psychologiczno-pedagogicznej m.in.:

1. Prowadzimy działania diagnostyczne i rozpoznajemy indywidualne potrzeby rozwojowe i edukacyjne uczniów.
  2. Prowadzimy różnorodne działania (zajęcia terapeutyczne, zajęcia wychowawcze, indywidualne konsultacje, porady dla uczniów i rodziców) mające na celu pomoc w przypadku zaburzeń rozwojowych, trudności w nauce, trudności wychowawczych, indywidualnych problemów szkolnych lub życiowych.
  3. Wspieramy uczniów uzdolnionych, pomagamy w ukierunkowaniu ich drogi szkolnej.
  4. Tworzymy model systemowej pomocy we współpracy z nauczycielami w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i dydaktycznych.
  5. Współpracujemy z instytucjami wspomagającymi pracę szkoły (m.in. poradnie psychologiczno-pedagogiczne, policja, straż miejska, ośrodki pomocy społecznej, sądy, kuratorzy nieletnich) w zakresie zapobiegania trudnościom, wspomagania w rozwiązywaniu problemów, ukierunkowania wsparcia rodziny.
  6. Udzielamy pomocy rodzicom w różnorodnych trudnościach wychowawczych i edukacyjnych ich dzieci.
  7. Udzielamy pomocy materialnej w zakresie stypendiów i wyprawki szkolnej: Pomoc materialna
  8. Udzielamy porad i konsultacji w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów (zajęcia, warsztaty, konsultacje).

Sprawozdanie z realizacji działań z zakresu preorientacji zawodowej w roku szkolnym 2016/2017