ADRIAN SZŁAPAK

Jestem pomysłowy i sprytny, często znajduję niesystemowe rozwiązania problemu. Lubię spędzać czas przy komputerze, głównie grając w gry online, ale chciałbym również uczyć się strony technicznej (podzespoły, naprawa, ulepszanie itp.) oraz programowania. Lubię również grać w szkole w ping-ponga. Często spotykam się z przyjaciółmi oraz czasem wychodzę na dwór na rower.

MARIA KUPIŃSKA

Mam na imię Maria i jestem uczennicą I klasy gimnazjum.
Mam wiele zainteresowań, ale najwięcej sukcesów osiągam w związku z zainteresowaniami językowymi i humanistycznymi.
W grudniu 2016 r. zostałam laureatką XIII Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Antologia Poezji Dziecięcej”, a mój wiersz „Wiosna” został wydrukowany w tomiku poezji.
W bieżącym roku szkolnym brałam udział w:

• literackich konkursach szkolnych („Tworzę mit” - I miejsce, Wiersze o życiu – I miejsce, „Robert Oszek oczami uczniów – II miejsce, Wiersze o kocie, konkurs ortograficzny – II miejsce),
  • konkursach recytatorskich („Łamańce językowe” - III miejsce, „Wisława Szymborska – Nobel 1996” - III miejsce)
  • konkursie językowym z j.niemieckiego „Świąteczna kartka bożonarodzeniowa” (I miejsce)
  • konkursie językowym z j.angielskiego „Grammar is easy” (II miejsce)
  • Ogólnopolskim Teście Ortograficznym, w którym zajęłam wysoką lokatę
  • w międzyszkolnym konkursie recytatorskim z j. angielskiego w 2016r. zajęłam I miejsce.

Do moich sukcesów zaliczam również udział w ogólnopolskich konkursach językowych:

• z j. angielskiego Memory Master (Laureat II stopnia 2016 r.)
  • z j. niemieckiego „Koch mit Deutsch – Gotuj z niemieckim!” (Laureatka z wyróżnieniem 2015 r.)
  • „Młody Lingwista” 2016 (j.polski – 7 miejsce, j.niemiecki – 16 miejsce, j.angielski – 13 miejsce)
  • „Młody Lingwista” 2015 ( j.polski – I miejsce i otrzymałam „Dyplom Zwycięzcy”, j.angielski- 28 miejsce, j.niemiecki – 27 miejsce)
  • „Młody Lingwista” 2014 (j.polski -11miejsce, j.niemiecki – 12 miejsce, j.angielski – 13 miejsce).

W styczniu 2016 brałam również udział w szkolnym konkursie matematycznym i zakwalifikowałam się do kolejnego, międzyszkolnego etapu.
W minionym roku szkolnym 2015/2016 zostałam Mistrzynią Szkoły w tenisie stołowym.
Lubię taniec, tenis stołowy, badminton, pływanie i jazdę na rowerze.
W wolnym czasie trenuję współczesny taniec hip-hop. Na swoim koncie mam również sukcesy w karate Kyokushin (III miejsce w konkurencji KATA, IV miejsce w konkurencji Seiken Chudan-Tsuki). Lubię malować i tworzyć projekty. W Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. "Zaczarowany Ogród” zajęłam I miejsce w swojej kategorii wiekowej, a mój tematyczny projekt Stroju do jazdy konnej został wyróżniony w konkursie ogólnopolskiego czasopisma „Top Model” i zaprezentowany na łamach gazety wraz moim zdjęciem :).
Chętnie biorę udział w zajęciach z Robotyki organizowanych przez Politechnikę Śląską, w czasie których konstruujemy i programujemy stworzone przez siebie roboty.
Bardzo lubię czytać i ostatnio szczególnie mnie wciągnęła Saga Ognia i Wody Jennifer Donnelly oraz saga o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego.

JAN TURULA

Nazywam się Jan Turula. Urodziłem się 21 stycznia 2004 roku. W szczególności interesuję się historią. Zdobyłem nawet 4. miejscu w Polsce, a 1. w województwie w historycznym konkursie "Alfik". Interesuję się także matematyką. Brałem udział w wojewódzkim konkursie matematycznym i Kangurze.