• Jasełka 2018

• 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

Miejski konkurs "Bezpieczna droga do szkoły"

Regulamin konkursu. Zapraszamy do udziału.

Akcja zbiórki starych długopisów trwa do kwietnia 2019 r.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Wymień stare na nowe"!

Udział uczniów w zajęciach w ramach projektu PiBBzNE na PŚl.

Projekt i budowa innowacyjnych bolidów z napędem elektrycznym.

II okres

Wyniki ogólnopolskiego konkursu leksykalnego Memory Master (luty 2019)

Tytuły laureatów II stopnia otrzymują: Alicja M. z 4c, Ewa K. z 8a
Tytuły laureatów III stopnia otrzymują: Mateusz G. z 4a, Jagoda S. z 4b
Wyróżnienia otrzymali: Bartosz S. z 4a, Kamil R. z 6a, Pola D. z 8b, Zofia N. z 8a.

Gratulujemy! J.G. oraz K. T.-B.

II okres 2018/2019

I okres 2018/2019

recyt I2019 1  12 12 18 pilka siatkowa  12 12 18 pilka
XVantologia nagroda specjalna CM  XVAntologia CM  Im pilka IX2018  strzelec IX 2018  Im tenis IX2018  tenisIIm IX 2018

Laureat "Antologii Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej"

XVAntologia CM 5 listopada 2018 roku w "Teatrze Nowym" w Zabrzu odbył się XV Wernisaż Poetycki będący podsumowaniem kolejnej edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego dla szkół podstawowych i średnich zorganizowanego pod Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrze. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 30 z Zabrza, a współorganizatorem - Wydział Oświaty UM w Zabrzu. W konkursie wzięli udział uczniowie z około 140 szkół.
Spośród ponad 2500 utworów wyłoniono ponad 130 laureatów.
Tym milej powiadomić Państwa, że jednym z nagrodzonych został uczeń naszej szkoły -
Cezary Miłaszewski z III b gimnazjum.

poznaj g slask 6 18 bieg p VI2018 bankomat zuza 2018 2m miniturniej siatkowej dni zaleza mk 2017

Osiągnięcia sportowe i udział naszych uczniów w zawodach
zorganizowanych w II półroczu 2016/2017

• Szkoła Podstawowa:

- I miejsce w „Biegu Patrolowym” klas szóstych zorganizowanym przez ZSP nr 1 w Katowicach,
- III miejsce w Środowiskowym Turnieju Piłki Nożnej chłopców- na orliku MDK Katowice,
- III miejsce drużynowe chłopców w Mistrzostwach Katowic w tenisie stołowym ( Adam Skorus, Szymon Myszkowski, Kamil Orłów, Jakub Przewoźniak),
- IV miejsce w grupie w turnieju piłki nożnej „Kibicuję Fair Play”, kibice zajęli III miejsce,
- udział uczniów w biegu profilaktycznym ”Biegam Zamiast”- ( III miejsce Kamil Staciwa),
- V miejsce w Międzyszkolnej Lidze Szachowej szkół podstawowych w Katowicach.
- Udział uczniów Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w Pływaniu:

Międzyszkolny Konkurs „Był sobie…” Konkurs wiedzy o płazach i gadach

I miejsce - klasa II B 32 PKT II miejsce - klasa III A 30 PKT III miejsce - klasa III B 28 PKT

Serdecznie gratulujemy
Romana Rygielska, Edyta Grabizna-Kusz, Małgorzata Błotko

Maria Kupińska z kl. 6b laureatką z wyróżnieniem  w Ogólnopolskim Konkursie „Koch mit Deutsch! – Gotuj  z niemieckim!”

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Maria Kupińska z klasy 6b została jedną z 7 nagrodzonych i wyróżnionych laureatów Ogólnopolskiego Konkursu „Koch mit Deutsch! – Gotuj z niemieckim!” dla uczniów szkół podstawowych w kategorii klas 4 – 6, do którego przygotowywała się we wrześniu bieżącego roku szkolnego pod kierunkiem nauczyciela j. niemieckiego: p. mgr Iwony Wójcik.

Celem konkursu było zmotywowanie uczniów do ciekawej formy poznawania kultury, tradycji i języka niemieckiego poprzez przygotowanie wybranej potrawy kuchni niemieckiej wraz z dwujęzycznym przepisem.

Organizatorem konkursu był Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu w partnerstwie ze Związkiem Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce w ramach prowadzonej kampanii „Bilingua – łatwiej z niemieckim!”.

Od 10 lat w naszym mieście odbywa się konkurs dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych "Wiem, że potrafię"Uczniowie zgłaszający się do udziału rywalizują, w ramach trzech grup wiekowych, w pięciu konkurencjach: praca literacka, praca plastyczna, osiągnięcia artystyczne, sportowe oraz łamigłówki matematyczne. W tym roku, w jubileuszowej edycji konkursu, uczeń klasy IB Dawid Kubiszewski zajął I miejsce - był  bezkonkurencyjny w kategorii osiągnięć sportowych! Dawid od 3. roku życia, czyli już 10 lat, gra w hokeja. Trenuje 7 dni w tygodniu. Jego wytrwała praca daje wymierne efekty w postaci licznych tytułów zdobytych w kraju (drużyna, w której gra ma na swym koncie m. in. tytuł mistrza Polski) i za granicą.
Dawidowi serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów - nie tylko sportowych.
Mamy nadzieję, że przykład Dawida zachęci naszych uczniów do systematycznego podejmowania wysiłku oraz brania udziału w konkursach.