• Zakończenie roku 2018/2019

• 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

• Przegląd Małych Form Teatralnych - marzec 2019

Informacje dotyczące rekrutacji do naszej szkoły.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

Zakończenie roku i pożegnanie absolwentów naszej szkoły.

Informacje związane z końcem roku szkolnego 2018/2019.

Podręczniki, które będą obowiązywały po wakacjach.

Lista podręczników obowiązujących w roku 2019/2020.

sp58 logo pr 01

Laureat "Antologii Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej"

XVAntologia CM 5 listopada 2018 roku w "Teatrze Nowym" w Zabrzu odbył się XV Wernisaż Poetycki będący podsumowaniem kolejnej edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego dla szkół podstawowych i średnich zorganizowanego pod Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrze. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 30 z Zabrza, a współorganizatorem - Wydział Oświaty UM w Zabrzu. W konkursie wzięli udział uczniowie z około 140 szkół.
Spośród ponad 2500 utworów wyłoniono ponad 130 laureatów.
Tym milej powiadomić Państwa, że jednym z nagrodzonych został uczeń naszej szkoły -
Cezary Miłaszewski z III b gimnazjum.

poznaj g slask 6 18 bieg p VI2018 bankomat zuza 2018 2m miniturniej siatkowej dni zaleza mk 2017

Osiągnięcia sportowe i udział naszych uczniów w zawodach
zorganizowanych w II półroczu 2016/2017

Międzyszkolny Konkurs „Był sobie…” Konkurs wiedzy o płazach i gadach

I miejsce - klasa II B 32 PKT II miejsce - klasa III A 30 PKT III miejsce - klasa III B 28 PKT

Serdecznie gratulujemy
Romana Rygielska, Edyta Grabizna-Kusz, Małgorzata Błotko

Maria Kupińska z kl. 6b laureatką z wyróżnieniem  w Ogólnopolskim Konkursie „Koch mit Deutsch! – Gotuj  z niemieckim!”

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Maria Kupińska z klasy 6b została jedną z 7 nagrodzonych i wyróżnionych laureatów Ogólnopolskiego Konkursu „Koch mit Deutsch! – Gotuj z niemieckim!” dla uczniów szkół podstawowych w kategorii klas 4 – 6, do którego przygotowywała się we wrześniu bieżącego roku szkolnego pod kierunkiem nauczyciela j. niemieckiego: p. mgr Iwony Wójcik.

Celem konkursu było zmotywowanie uczniów do ciekawej formy poznawania kultury, tradycji i języka niemieckiego poprzez przygotowanie wybranej potrawy kuchni niemieckiej wraz z dwujęzycznym przepisem.

Organizatorem konkursu był Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu w partnerstwie ze Związkiem Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce w ramach prowadzonej kampanii „Bilingua – łatwiej z niemieckim!”.

Od 10 lat w naszym mieście odbywa się konkurs dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych "Wiem, że potrafię"Uczniowie zgłaszający się do udziału rywalizują, w ramach trzech grup wiekowych, w pięciu konkurencjach: praca literacka, praca plastyczna, osiągnięcia artystyczne, sportowe oraz łamigłówki matematyczne. W tym roku, w jubileuszowej edycji konkursu, uczeń klasy IB Dawid Kubiszewski zajął I miejsce - był  bezkonkurencyjny w kategorii osiągnięć sportowych! Dawid od 3. roku życia, czyli już 10 lat, gra w hokeja. Trenuje 7 dni w tygodniu. Jego wytrwała praca daje wymierne efekty w postaci licznych tytułów zdobytych w kraju (drużyna, w której gra ma na swym koncie m. in. tytuł mistrza Polski) i za granicą.
Dawidowi serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów - nie tylko sportowych.
Mamy nadzieję, że przykład Dawida zachęci naszych uczniów do systematycznego podejmowania wysiłku oraz brania udziału w konkursach.