• 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Głosuj codziennie na Naszą szkołę - do 18.12. Zapraszamy!

Nasza szkoła bierze udział w akcji „Dzieciaki do rakiet”!

Akcja zbiórki starych długopisów trwa do kwietnia 2019 r.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Wymień stare na nowe"!

Rekrutacja do projektu realizowanego na PŚl.

Projekt i budowa innowacyjnych bolidów z napędem elektrycznym.

Laureat "Antologii Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej"

XVAntologia CM 5 listopada 2018 roku w "Teatrze Nowym" w Zabrzu odbył się XV Wernisaż Poetycki będący podsumowaniem kolejnej edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego dla szkół podstawowych i średnich zorganizowanego pod Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrze. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 30 z Zabrza, a współorganizatorem - Wydział Oświaty UM w Zabrzu. W konkursie wzięli udział uczniowie z około 140 szkół.
Spośród ponad 2500 utworów wyłoniono ponad 130 laureatów.
Tym milej powiadomić Państwa, że jednym z nagrodzonych został uczeń naszej szkoły -
Cezary Miłaszewski z III b gimnazjum.

Halowy Turniej Piłki Nożnej dla Szkół Podstawowych Miasta Katowice (listopad 2018)

Nasza drużyna zajęła III miejsce.

Wyniki konkursu literackiego "Opowiem wam historię" (listopad 2018)

Kategoria 7,8 SP, III Gim.:
I miejsce: Maria Kupińska SP 58
II miejsce: Aleksandra Sojka SP 42

Kategoria 4-6 SP:
I miejsce: Dominik Walczewski SP 45
II miejsce: Oliwia Wieczorek SP 21
III miejsce: Alicja Kiera SP 38, Zuzanna Kobiela SP 58

III miejsce drużyny w Miejskim Konkursie "Magiczne wiersze" (listopad 2018)

Czarek - uczeń oddziału gimnazjalnego
został laureatem XV tomu Antologii Poezji Dziecięcej
zorganizowanego pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrza
oraz otrzymał Nagrodę Specjalną Fundacji im. Wisławy Szymborskiej za najlepszy utwór tomu.

Gratulujemy

W dniu 23 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w turnieju szachowym o Mistrzostwo Katowic Szkół Podstawowych.

Reprezentowały nas dwa zespoły:
- rocznik 2005-2003 zajmując II miejsce
- rocznik 2006 i młodsi zajmując IV miejsce
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Bądź jak Matejko - konkurs fotograficzny ZSZ im. Mielczarskiego w Katowicach (październik 2018)

Anna M. z 7a - III miejsce

12 12 18 pilka XVantologia nagroda specjalna CM  XVAntologia CM  Im pilka IX2018  strzelec IX 2018  Im tenis IX2018  tenisIIm IX 2018

poznaj g slask 6 18 bieg p VI2018 bankomat zuza 2018 2m miniturniej siatkowej dni zaleza mk 2017

Osiągnięcia sportowe i udział naszych uczniów w zawodach
zorganizowanych w II półroczu 2016/2017

• Szkoła Podstawowa:

- I miejsce w „Biegu Patrolowym” klas szóstych zorganizowanym przez ZSP nr 1 w Katowicach,
- III miejsce w Środowiskowym Turnieju Piłki Nożnej chłopców- na orliku MDK Katowice,
- III miejsce drużynowe chłopców w Mistrzostwach Katowic w tenisie stołowym ( Adam Skorus, Szymon Myszkowski, Kamil Orłów, Jakub Przewoźniak),
- IV miejsce w grupie w turnieju piłki nożnej „Kibicuję Fair Play”, kibice zajęli III miejsce,
- udział uczniów w biegu profilaktycznym ”Biegam Zamiast”- ( III miejsce Kamil Staciwa),
- V miejsce w Międzyszkolnej Lidze Szachowej szkół podstawowych w Katowicach.
- Udział uczniów Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w Pływaniu:

Międzyszkolny Konkurs „Był sobie…” Konkurs wiedzy o płazach i gadach

I miejsce - klasa II B 32 PKT II miejsce - klasa III A 30 PKT III miejsce - klasa III B 28 PKT

Serdecznie gratulujemy
Romana Rygielska, Edyta Grabizna-Kusz, Małgorzata Błotko

Maria Kupińska z kl. 6b laureatką z wyróżnieniem  w Ogólnopolskim Konkursie „Koch mit Deutsch! – Gotuj  z niemieckim!”

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Maria Kupińska z klasy 6b została jedną z 7 nagrodzonych i wyróżnionych laureatów Ogólnopolskiego Konkursu „Koch mit Deutsch! – Gotuj z niemieckim!” dla uczniów szkół podstawowych w kategorii klas 4 – 6, do którego przygotowywała się we wrześniu bieżącego roku szkolnego pod kierunkiem nauczyciela j. niemieckiego: p. mgr Iwony Wójcik.

Celem konkursu było zmotywowanie uczniów do ciekawej formy poznawania kultury, tradycji i języka niemieckiego poprzez przygotowanie wybranej potrawy kuchni niemieckiej wraz z dwujęzycznym przepisem.

Organizatorem konkursu był Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu w partnerstwie ze Związkiem Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce w ramach prowadzonej kampanii „Bilingua – łatwiej z niemieckim!”.

Od 10 lat w naszym mieście odbywa się konkurs dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych "Wiem, że potrafię"Uczniowie zgłaszający się do udziału rywalizują, w ramach trzech grup wiekowych, w pięciu konkurencjach: praca literacka, praca plastyczna, osiągnięcia artystyczne, sportowe oraz łamigłówki matematyczne. W tym roku, w jubileuszowej edycji konkursu, uczeń klasy IB Dawid Kubiszewski zajął I miejsce - był  bezkonkurencyjny w kategorii osiągnięć sportowych! Dawid od 3. roku życia, czyli już 10 lat, gra w hokeja. Trenuje 7 dni w tygodniu. Jego wytrwała praca daje wymierne efekty w postaci licznych tytułów zdobytych w kraju (drużyna, w której gra ma na swym koncie m. in. tytuł mistrza Polski) i za granicą.
Dawidowi serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów - nie tylko sportowych.
Mamy nadzieję, że przykład Dawida zachęci naszych uczniów do systematycznego podejmowania wysiłku oraz brania udziału w konkursach.