bip logo

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

• Jasełka

Im pilka IX2018  strzelec IX 2018  Im tenis IX2018  tenisIIm IX 2018

poznaj g slask 6 18 bieg p VI2018 bankomat zuza 2018 2m miniturniej siatkowej dni zaleza mk 2017

Osiągnięcia sportowe i udział naszych uczniów w zawodach
zorganizowanych w II półroczu 2016/2017

• Szkoła Podstawowa:

- I miejsce w „Biegu Patrolowym” klas szóstych zorganizowanym przez ZSP nr 1 w Katowicach,
- III miejsce w Środowiskowym Turnieju Piłki Nożnej chłopców- na orliku MDK Katowice,
- III miejsce drużynowe chłopców w Mistrzostwach Katowic w tenisie stołowym ( Adam Skorus, Szymon Myszkowski, Kamil Orłów, Jakub Przewoźniak),
- IV miejsce w grupie w turnieju piłki nożnej „Kibicuję Fair Play”, kibice zajęli III miejsce,
- udział uczniów w biegu profilaktycznym ”Biegam Zamiast”- ( III miejsce Kamil Staciwa),
- V miejsce w Międzyszkolnej Lidze Szachowej szkół podstawowych w Katowicach.
- Udział uczniów Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w Pływaniu:

Międzyszkolny Konkurs „Był sobie…” Konkurs wiedzy o płazach i gadach

I miejsce - klasa II B 32 PKT II miejsce - klasa III A 30 PKT III miejsce - klasa III B 28 PKT

Serdecznie gratulujemy
Romana Rygielska, Edyta Grabizna-Kusz, Małgorzata Błotko

Maria Kupińska z kl. 6b laureatką z wyróżnieniem  w Ogólnopolskim Konkursie „Koch mit Deutsch! – Gotuj  z niemieckim!”

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Maria Kupińska z klasy 6b została jedną z 7 nagrodzonych i wyróżnionych laureatów Ogólnopolskiego Konkursu „Koch mit Deutsch! – Gotuj z niemieckim!” dla uczniów szkół podstawowych w kategorii klas 4 – 6, do którego przygotowywała się we wrześniu bieżącego roku szkolnego pod kierunkiem nauczyciela j. niemieckiego: p. mgr Iwony Wójcik.

Celem konkursu było zmotywowanie uczniów do ciekawej formy poznawania kultury, tradycji i języka niemieckiego poprzez przygotowanie wybranej potrawy kuchni niemieckiej wraz z dwujęzycznym przepisem.

Organizatorem konkursu był Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu w partnerstwie ze Związkiem Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce w ramach prowadzonej kampanii „Bilingua – łatwiej z niemieckim!”.

Od 10 lat w naszym mieście odbywa się konkurs dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych "Wiem, że potrafię"Uczniowie zgłaszający się do udziału rywalizują, w ramach trzech grup wiekowych, w pięciu konkurencjach: praca literacka, praca plastyczna, osiągnięcia artystyczne, sportowe oraz łamigłówki matematyczne. W tym roku, w jubileuszowej edycji konkursu, uczeń klasy IB Dawid Kubiszewski zajął I miejsce - był  bezkonkurencyjny w kategorii osiągnięć sportowych! Dawid od 3. roku życia, czyli już 10 lat, gra w hokeja. Trenuje 7 dni w tygodniu. Jego wytrwała praca daje wymierne efekty w postaci licznych tytułów zdobytych w kraju (drużyna, w której gra ma na swym koncie m. in. tytuł mistrza Polski) i za granicą.
Dawidowi serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów - nie tylko sportowych.
Mamy nadzieję, że przykład Dawida zachęci naszych uczniów do systematycznego podejmowania wysiłku oraz brania udziału w konkursach.

Nasi najmłodsi w "Świetliku"

Serdecznie gratulujemy uczniom klasy 1c i 3a wysokich lokat w tegorocznej VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik".

Znawczynie krajów anglojęzycznych

Ida Bieniek, Justyna Baczyńska, Paulina Zaradna oraz Anita Buła wzięły udział w międzyszkolnym VII Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, który odbył się 16 stycznia w ZSO nr 3 w Katowicach. Trzeba było przyswoić wiadomości o historii, kulturze i geografii tych państw. Ida i Justyna zajęły zaszczytne pierwsze miejsce, a Paulina i Anita - czwarte. Uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Gratulujemy