al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
 • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

 • Jasełka szkolne

  "Idą Święta..."

 • Ślubowanie Pierwszoklasistów

  Pasowanie

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020

 • Patronka Szkoły - Maria Dąbrowska

Rekrutacja elektroniczna. Rekrutacja od 23 marca 2020.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

Organizacja pracy szkoły podczas epidemii.

Pobierz materiały, przeczytaj, skorzystaj :-)

Zaczynamy sportową zabawę, przed nami 5 rund.

Zakwalifikowaliśmy się do programu "Pomarańczowa Siła".

Doradztwo zawodowe. Orientacja zawodowa. Wybór szkoły.

Poznaję - planuję - wybieram. Zapoznaj się z poradnikiem.

Nasi najmłodsi w "Świetliku"

Serdecznie gratulujemy uczniom klasy 1c i 3a wysokich lokat w tegorocznej VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik".

 

Organizatorem konkursu jest Fundacja "Akademia Młodych Odkrywców", autorami testów pracownicy naukowi Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, Jego Magnificencję Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. med. Wojciecha Nowaka oraz Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Najwyższy wynik w naszej szkole uzyskała Nadia Bożek z klasy 1c gromadząc 93% punktów i zdobywając nagrodę. Wyróżnienia otrzymali Igor Drozd (1c), Matthew Krotki (1c) i Karol Turula (3a), a Adam Dudek (1c) dyplom za udział w zmaganiach.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych naukowych sukcesów.

mgr Anna Brodacka

Sprawozdanie z udziału i osiągnięć uczniów w zawodach sportowych
oraz inicjatywy i działania sportowe
podejmowane w drugim półroczu roku szkolnego 2014/2015

Szkoła Podstawowa:

 • IX miejsce w klasyfikacji Generalnej Mistrzostw Katowic
 • I miejsce w Biegu Patrolowym klas szóstych zorganizowanym przez ZSP nr 1 w Katowicach,
 •  miejsce w „Bezpiecznym Biegu Patrolowym” zorganizowanym w ramach miejskiej imprezy „BEZPIECZNA SZKOŁA-BEZPIECZNY UCZEŃ” (Patrycja Pyka),
 • III miejsce  drużynowo dla SP nr 58 w „Bezpiecznym Biegu Patrolowym” zorganizowanym w ramach miejskiej imprezy „BEZPIECZNA SZKOŁA- BEZPIECZNY UCZEŃ”,
 • II miejsce w Środowiskowym Turnieju Piłki Nożnej chłopców- na orliku MDK,
 • II miejsce w drużynowych  Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym dziewcząt,
 • IV miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym dziewcząt (indywidualnie – Milena Szymańska),
 • IV miejsce w Mistrzostwach  Katowic w pływaniu na dystansie 50 m stylem grzbietowym (Mikołaj Jasiński),
 • VI miejsce w Mistrzostwach  Katowic w pływaniu na dystansie 50 m stylem klasycznym (Paulina Zaradna),
 • IX miejsce w drużynowych Szachowych Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych.

Minikoszykówka:
- III miejsce dziewcząt w rozgrywkach KU13 Śląskiego Związku Koszykówki,
- III miejsce dziewcząt w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki (królową strzelców została Martyna Gruszka - MVP rozgrywek młodziczek młodszych w sezonie 2014/2015).
Ponadto trzy dziewczyny zostały powołane do Kadry Śląska (Martyna Gruszka, Patrycja Pyka, Kornelia Dec).

Podejmowane inicjatywy i działania sportowe:
- udział chłopców i dziewcząt w Szkolnym Turnieju Tenisa Stołowego,
- udział w Mistrzostwach Katowic w pływaniu dziewcząt i chłopców,
- awans do półfinału turnieju piłki nożnej „Kibicuję Fair Play” a w finale miejsce 4-6.
- udział Zespołu Szkół Integracyjnych nr 1 w Ogólnopolskim Plebiscycie „Energa Basket Cup”, w którym zajęliśmy III miejsce w Polsce,
- występ Kacpra „Kacpy” Lachowicza (motywator, trener koszykówki na Marcin Gortat Camp) w ramach powyższego plebiscytu,
- spotkanie z mistrzem w ramach miejskiego projektu „Kocham ręczną” promującego Mistrzostwa Europy w 2016 r. Nasi uczniowie spotkali się i trenowali w katowickim Spodku z reprezentantami  Polski w piłce ręcznej: Adamem Wiśniewskim, Robertem Orzechowskim, Jakubem Łucakiem.
- zorganizowany Dzień Sportu dla Zespołu Szkół Integracyjnych nr 1.

Gimnazjum:

 • I miejsce w Środowiskowym Turnieju Piłki Nożnej chłopców- na orliku MDK,
 • IV miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej chłopców promującego Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2016 w ramach miejskiego projektu „Kocham ręczną”,
 • udział dziewcząt i chłopców w „Bezpiecznym Biegu Patrolowym” zorganizowanym w ramach miejskiej imprezy „BEZPIECZNA SZKOŁA- BEZPIECZNY UCZEŃ”,
 • udział w  Turnieju Piłki Plażowej o Mistrzostwo Katowic dziewcząt,
 • spotkanie z Mistrzem w ramach miejskiego projektu „Kocham ręczną” promującego Mistrzostwa Europy w 2016 r. Nasi uczniowie spotkali się i trenowali w katowickim spodku z reprezentantami  Polski w piłce ręcznej: Adamem Wiśniewskim, Robertem Orzechowskim, Jakubem Łucakiem.

mgr Damian Gorzela

Strój do jazdy konnej

Informujemy, że Marysia z klasy 5B dostała wyróżnienie za projekt stroju do jazdy konnej.

Najlepsi matematycy

Miło nam poinformować o wynikach naszych uczniów w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur Matematyczny 2015Najlepszy wynik - BARDZO DOBRY -  w naszej szkole uzyskał uczeń klasy 3a - Filip MazurekWyróżnienia otrzymali Maciej Malik z klasy 4b oraz Julia Jóźwiak z klasy 6c. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych naukowych sukcesów.

Karolina Walaszczyk-Szkutnik

II Wicemistrz Matematyki 2015

W dniu 13 marca klasa IIIa gimnazjum wzięła udział w obchodach Święta Liczby Pi organizowanego przez Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego. Uczniowie z zaciekawieniem zwiedzili Wydział Matematyki oraz chętnie brali udział w konkursach organizowanych przez studentów wydziału, m.in.: Pilionerzy, Szyfrowanie, Origami. Jednak najważniejszym wydarzeniem był udział dwóch uczniów z klasy III a w ostatnim etapie konkursu Mistrz Matematyki 2015. Chociaż poziom wszystkich uczestników konkursu był bardzo wysoki, Adam Anczyk doszedł do II rundy, natomiast Maciej Duda został II Wicemistrzem Matematyki 2015. Na pochwałę zasługuje cała grupa uczniów klasy IIIa, która dzielnie wspierała swoich kolegów.

Sandra Jakubowska

Młody matematyk

Przed feriami uczniowie klasy 3a: Weronika Moc, Karol Maślanka i Ksawery Dyga wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym „Bajkowe Zadania”. W tym roku odbyła się XV edycja tego konkursu, który organizowany jest przez Pracownię Matematyki i Informatyki Pałacu Młodzieży w Katowicach oraz Stowarzyszenie „Z Nauką w Przyszłość”. Do tegorocznej edycji przystąpiło ponad 200 uczniów klas trzecich z całego województwa śląskiego. 40 najlepszych matematyków dostało się do finału, który odbył się 26 lutego 2015. Wśród nich był uczeń naszej szkoły Ksawery Dyga. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Kamila Twardowska z klasy IIb została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu "Świat bez barier" organizowanego przez Zespół Szkół Integracyjnych w Wałbrzychu. W dniach 14-16 maja br. Kamila weźmie udział w podsumowaniu konkursu. Gratulacje!

mgr Zofia Błońska

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny