• Ślubowanie Pierwszoklasistów

Pasowanie

• 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

• Przegląd Małych Form Teatralnych - marzec 2019

Informacje dotyczące rekrutacji do naszej szkoły.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

Rozstrzygnęliśmy kolejną edycję miejskiego konkursu.

Odkryliśmy na nowo wiersze Marii Konopnickiej.

Oddaj używany telefon komórkowy - nagrody czekają.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji ekologicznej.

26 10 2019 ginognatyW minioną sobotę 26.10.2019 odbyły się zajęcia z cyklu "Poznajemy atrakcje najbliższej okolicy", realizowane w ramach Środowiskowego Programu Profilaktycznego "Dzieci Tysiąclecia - Integracja". Tym razem, z okazji zbliżającego się Halloween, Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu przygotowała warsztaty archeologiczne "Dinognaty na Grubie". Odkrywcy z klas 1a, 2b i 3b nie tylko zwiedzili podziemia, poznali pracę górników, ale też podziwiali las karboński, rysowali węglem na ociosie oraz szukali gnatów dinozaurów. Każdy uczestnik wyprawy dostał własne, prywatne jajeczko dinozaura do wyhodowania. Choć sceneria tego dnia była iście halloweenowa, roiło się od pająków, dyni, pajęczyn i różnych strachów, to nikt nie wypękał:) W końcu do odważnych świat należy.

Magdalena Marcinkowska Baran
Anna Brodacka