• Ślubowanie Pierwszoklasistów

Pasowanie

• 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

• Przegląd Małych Form Teatralnych - marzec 2019

Informacje dotyczące rekrutacji do naszej szkoły.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

Rozstrzygnęliśmy kolejną edycję miejskiego konkursu.

Odkryliśmy na nowo wiersze Marii Konopnickiej.

Oddaj używany telefon komórkowy - nagrody czekają.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji ekologicznej.

uczen   22 października 2019 roku, w godzinach popołudniowych, w naszej szkole nastąpiło bardzo uroczyste wydarzenie – pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach.

Ten uroczysty moment uświetnili  swoja obecnością rodzice, wychowawczynie oraz Dyrekcja Szkoły.

Wszyscy uczniowie udowodnili, że potrafią śpiewać, recytować wiersze, znają zasady bezpieczeństwa na drodze i w szkole. Przekonali wszystkich, że potrafią być skupieni, poważni i odpowiedzialni, a kiedy jest pora na zabawę i śmiech  potrafią to wykorzystać w stu procentach.

Najważniejszym momentem  uroczystości było ślubowanie, które odczytała Dyrektor Szkoł mgr Dorota Rembiasz-Gaborska. Po tym uroczystym momencie Każdy pierwszoklasista został dotknięty w ramię wielkim piórem maczanym w ogromnym kałamarzu.

Potem były dyplomy, gratulacje, zdjęcia. Całość zakończona została słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców.

Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć w Naszej Galeriisowa

Opracowała